Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programozni tanulnék, ti...

Programozni tanulnék, ti hogyan indulnátok el a helyemben?

Figyelt kérdés

Bocsi, nem jutott frappánsabb kérdés az eszembe. Tudom, hogy google a barátom.

A kérdésem inkább arra irányulna, hogy szerintetek jó lenne-e úgy önszorgalomból programozni tanulni, hogy udemy tanfolyam(ok)at csinálok, illetve egy-két kisebb projektet?


Kicsit hosszabban:

C-ből és Pythonból van némi jártasságom, illetve a szakdolgozatom írásakor C#-al foglalkoztam kicsit (tesztautomatizálás témakör, unit tesztek), de semmi extra. Egyetemen tanították a programozást, de abszolút alapszinten, az alaptanterv mellett meg semmi időm/energiám/kedvem nem volt még programozós szabválokra járni.

Manuális tesztelőként dolgozom, és lassan egy év után nem látok ebben semmi kihívást, hosszútávon jövőt sem, és kezdek belefásulni.



2022. máj. 25. 12:48
 1/9 anonim ***** válasza:
Ja, kezdj el tanulni, egy idő után már fogsz tudni írni teszteket is. Milyen diplomád van?
2022. máj. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én vettem egy Raspberry Pi-t, és azon programozom saját célra (crypto trader, ház automatizálás, stb.). Kezdetben az alábbi oldalt néztem, hogy mit célszerű venni hozzá:


[link]


[link]

2022. máj. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#1

Villamosmérnöki alapképzést végeztem. Tudom, lehet hogy ezzel a végzettséggel nem ez az ideális munkakör, de anno gyorsan kellett munka, a diákmunkás pénz max az éhezésre lett volna elég 😂 még egyetemen elkezdtem teljes állásban dolgozni.


#2

Hmm, köszi az ötletet!

Még valami Arduino másolatom is hever otthon valahol, meg egy Atmega mikrokontroller az egyetemről.

2022. máj. 25. 14:32
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell ennél több, jelentkezz junior pozíciókra, és készülj fel az interjúkra.
2022. máj. 26. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Teljesen jó vagy, ess neki a fejlesztgetésnek, hogy friss tudással indulj a játékba.

Esetleg felmarkolhatsz még némi olvasmányt az ismereteid bővítéséhez, megedzéséhez, és gond nélkül jelentkezhetsz junior fejlesztői pozikra.


Ezen felül igazából már csak a használt technológiákkal kell valamennyire tisztában lenni, de juniorokat nem szoktak karóba húzni, ha nem szakértik meg csípőből az aktuálisan divatos frameworköket.


Ajánlott olvasmány a teljesség igénye nélkül:

Robert C. Martin - Clean Code: A Handbook of Agile Software Craftsmanship

Kent Beck - Test Driven Development By Example

Michael C. Feathers - Working Effectively with Legacy Code


Az első "kötelező", enélkül én speciel senkit nem engednék billentyűzethez nyúlni, az utolsó inkább magadnak szól, mankó arra az esetre, ha olyan foshalomba futnál bele, aminek a gazdája nem olvasta (vagy nem értette) az elsőt.

2022. máj. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Tanuld meg az alap programozási tételeket először!
2022. júl. 17. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
2022. júl. 17. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem Udemy kurzusok. Megveszel 3-4 kurzust abban a témában, ami érdekel és az ott tanultakkal elkezdesz alkotni valamit.


Több mint valószínű, hogy a te munkatapasztalatoddal + pár hobbi projecttel lazán tudsz szerezni egy junior állást és onnantól kezdve adott a fejlődés útja valamennyire.

2022. júl. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Fontos lenne tudni hogy merre szeretnél tovább menni.

Valószínűleg valamilyen szinten tudsz programozni, célszerű lenne elmerülni abban a nyelvben amivel tovább akarsz menni, legyen az C,C#, python vagy egyéb nyelven.


Arduinoval önmagában nem mész sokra, max ha egy raspberryvel párosítod és egy rendszert készítesz vele, ebbe az irányba csak akkor mennék ha nagyon érdekel a dolog(vagy mint nálam aki olcsón meg akarta úszni az okos otthont)


Junior pozinál nincsenek túl nagy elvárások, kb ismerd a nyelvet, pythonnál pl getter, setter, property, list comprehension, decorator, inheretance.

Meg szokott lenni egy sima kódolás ahol valami egyszerűbb algoritmust kell megvalósítanod, leggyakrabban valamilyen tömb sorting vagy vmilyen hasonló számolós algoritmus amivel tele van a leetcode.

2022. júl. 19. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!