Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mi az előnye és a hátránya ha...

Mi az előnye és a hátránya ha egy programozó gyakran váltogatja az állásait? Te meddig maradtál az eddigi munkahelyeidet?

Figyelt kérdés

Én másfél éve dolgozok ebben a szakmában, az első munkahelyemen vagyok, de érzem, hogy az új dolgok már kezdenek lecsökkenni és egyre több "favágó", rutin munkát végzek. Inkább a domain tudásom növekszik már, de szeretném, hogy a technikai oldal bővüljön. A fizetéssel elégedett vagyok, egyelőre az még nem motivál, hogy e miatt gyakrabban váltsak.


A munkahelyemen vannak, akik tizenéve ott vannak. Ők mit vesztettek/nyertek a váltókhoz képest?


2022. máj. 26. 08:45
 1/10 anonim ***** válasza:
76%

Az elonye, hogy sokkal konnyebben lehet elorelepni mind kompenzacioban, mind pozicioban.

Hatranya nincs.

2022. máj. 26. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
55%
Hátránya, hogy egy idő után nem fogják komolyan venni, mert úgyis hamar elmegy, minek vegyük fel.
2022. máj. 26. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%

"A munkahelyemen vannak, akik tizenéve ott vannak."


Mindenhol vannak ilyenek, általában ők szoktak panaszkodni is, hogy az újonnan felvett ember kevesebb tapasztalattal miért keres ugyanannyit/többet, mint ők.

2022. máj. 26. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
És mennyi az az idő, amit "illene" letölteni egy helyen?
2022. máj. 26. 09:09
 5/10 anonim ***** válasza:
86%
1 evnel kevesebbet nem ajanlott, az mar valoban rosszul nez ki CV-n, 2-3 evente nyugodtan lehet valtani, az teljesen atlagos mar a szakmaban.
2022. máj. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
76%
Elég sok programozó már nincs is állásban, feladatot vállal.
2022. máj. 26. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
77%

Én ezt nem "előny vagy hátrány" szempontjából közelíteném meg.

Ha egy munkahelyen jól érzed magad (és ide minden beletartozik: kihívás, bérezés, munakörnyezet, munkatársak, stb.), akkor célszerű maradni. Ha meg nem, akkor célszerű váltani.

A világ pedig nem fekete-fehér. Ha mindig az első adandó problémánál elfutsz, és keresel más helyet, egy idő után nem fognak túl komolyan venni. Persze, ezt általában az önéletrajtban el szokták sumákolni, és "szabadúszóként" jellemzik magukat. A másik véglet sem kifizetődő, amikor folyamatosan komoly problémákkal szembesül az ember, nm érzi jól magát, de csakazértis marad. Az ideális pálya valahol a kettő között van. Hülyét sem kell csinálni magadból, de megfutamodni sem kell egyből.


Ha te úgy érzed, hogy már nem szívesen csinálod, akkor válts. De ettől még nem kell lenézni azokat, akik meg szeretik csinálni, vagy éppenséggel valami más okból (például a stabil állás, és a jó fizetés miatt) maradnak. Mert mint mondtam, a világ nem fekete-fehér, az élet pedig nem egy egybites mennyiség, ami vagy jó, vagy nem. Mérlegelni kell mindig.

2022. máj. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
37%

#3 "általában ők szoktak panaszkodni is, hogy az újonnan felvett ember kevesebb tapasztalattal miért keres ugyanannyit/többet, mint ők"

És tegyük hozzá, jogosan.

"Miért nem mennek el azonnal?"

Mert nem mindenre a futás a megoldás.

Mert lehet, hogy egyébként egy jó munkahely.

Mert attól, hogy nem akarnak elmenni, még fogalmazhatnak meg negatív véleményt.

2022. máj. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

#8 elég érdekes a felfogásod. Az mitől "futás", hogy valaki az elvárásainak megfelelő pozícióba vált?


"Mert lehet, hogy egyébként egy jó munkahely."


Lehet, hogy jó munkahely, de szerencsére van még millió jó munkahely, lehet válogatni.

2022. máj. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Mert lehet, hogy egyébként egy jó munkahely."


Egyébként szerintem nem lehet jó munkahely, ahol a 0 perces junior annyit keres, mint a 10 év tapasztalattal rendelkező senior fejlesztő. Semennyire nem értékelik ott a lojalitást.

2022. máj. 27. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!