Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Egyetem alatt szerzett fejlesz...

Egyetem alatt szerzett fejlesztői tapasztalatot hogy számolják interjúzásnál?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy a neten sokat helyen lehet olvasni, hogy a Junior szint kb 1-3 éven át tart, majd a Mid szint kb 2-5 éves tapasztalattól van.


Nyílván ezek csak megnevezések, amik nem feltétlenül érnek valamit.


Viszont egyetemen sokat foglalkoztam egy adott technológiával és programozási nyelvvel. Otthon és egyetemi projekteken is meg szakdogában. Ezen kívül gyakorlatomat is ebben végeztem és lesz majdnem 1 év junior fejlesztői tapasztalatom, amit egyetem alatt csináltam.


Ez a munkapiacon ténylegesen mennyi tapasztalatnak számít?


Azért is merül fel bennem a kérdés, mert azt a felvetést is hallottam, hogy ha önmagad tanítod programozni és X ideje fejelsztes Y féle technológiával, akkor az is X idő tapasztalattal ér fel.


Tehát így lehet-e mondjuk olyan állásoskra jelentkezni, ahova azt írják, hogy 2+ év tapasztalat anélkül, hogy kiröhögjenek az interjún vagy vissza se hívjanak?


Vagy ez még az a szint, hogy a "pályakezdő" pozíciókat tudom csak realisztikusan megcélozni?

(Úgy hogy azt vesszük, hogy ténylegesen jó is vagyok abban amit csinálok)


Itt most főleg magam miatt a .net, c# világra gondolok, de más stackről is érdekelnek a vélemények.



2022. máj. 28. 20:25
 1/6 anonim ***** válasza:
72%

"Tehát így lehet-e mondjuk olyan állásoskra jelentkezni, ahova azt írják, hogy 2+ év tapasztalat"

Arra, akkor is lehet, ha nincs tapasztalatod. Ha tetszik a CV-d, akkor szólnak és nem fogják érdekelni, hogy mennyi tényleges tapasztalatod van.


Én ismerek embert, aki az álláshirdetésnek nem felelt meg, de felvették az adott pozícióra.

2022. máj. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
39%

"Ez a munkapiacon ténylegesen mennyi tapasztalatnak számít?"


Semennyinek.

A cégek nem méterben mérik ezeket a dolgokat. Ha látják, hogy alkalmasnak tűnsz, akkor megadják az esélyt a bizonyításra egy 3 hónap felmondási idővel kibélelt munkaszerződés formájában, ha meg nem, akkor nem.


Felejtsd el ezeket a hülyeségeket, hogy ha magadat tanítod programozni, akkor az ...

Ez eleve nem szakmai gyakorlat, hanem a tanulási folyamat része.


"Vagy ez még az a szint, hogy a "pályakezdő" pozíciókat tudom csak realisztikusan megcélozni?"


Igen, ez garantáltan így lesz.

2022. máj. 29. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
81%
Egy pipás Delphi papával nem kell foglalkozni, el sem kell olvasni a kommentjeit, nyugodtan tegyetek úgy, mintha nem is létezne.
2022. máj. 29. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
82%
" 3 hónap felmondási idővel " Te tényleg elképesztően ostoba vagy. Próbaidőnek hívják. Ne vezesd félre a kérdezőt és ne keverd a fogalmakat.
2022. máj. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
15%
Egyetem alatt nem szerzel fejlesztői tapasztalatot.
2022. máj. 30. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 xp ali ***** válasza:
69%
Ha nem az egyetemen szerezted, hanem valódi munkatapasztalat, akkor ér valamit. Ha az egyetemi gyakorlatokra meg beadandókra gondolsz, az semmit sem számít. Ne is említsd, mert csak egy beképzelt frissdiplomás benyomását kelted. Junior vagy, gyakorlatilag 0 kilométeres, nem szeretik ha az ilyenek okoskodnak, és jó okkal. Majd 1-2 év után lehet, és még feljebb is lépsz, ha addig kooperatív vagy és lehet veled dolgozni.
2022. jún. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!