Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Elhelyezkedni gazdaságinformat...

Elhelyezkedni gazdaságinformatika hallgatóként?

Figyelt kérdés

Üdv!


Talán csalódottságból írom most ki ezt a kérdést, illetve szeretnék segítséget kérni.


Most végeztem el az első évemet gazdaságinformatikus szakon Budapesten és szeretnék gyakorlati tudásra szert tenni, ha lehetséges mellette pénzt keresni. :)


Valami fejlesztő gyakornoki állást céloztam meg, élvezem ha valami hasznosat alkotok C#-ban, Pythonban, de volt egy projektfeladatunk ahol egy honlapot kellett készíteni (HTML, CSS) benne egy valami kis scripttel.(JavaScript) Kifejezetten élveztem ezt is, az SQL sem volt egy nagy fejfájás igazából.


Ugyanakkor egyelőre sajnos nem találtam ilyen állást magamnak, közel 1 hónapja keresgélek, de sajnos még sehol sem kaptam lehetőséget.

Persze ez még nem olyan sok idő, nyílván nem adom fel még egy darabig...:D


Zynternen, diákszövetkezeteknél keresgéltem egyelőre.


A nyáron akár teljes munkaidőben, de az első év alapján úgy érzem, hogy később az egyetem mellett is bírnám részmunkaidőben.


Tanácsokat, tippeket szeretnék igazából kérni, ha bármi segítséget tudnátok nyújtani azt nagyon megköszönném!:)



2022. jún. 5. 03:11
 1/3 anonim ***** válasza:
80%
2022. jún. 5. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
72%

Én a CV-mbe bele raktam egy QR kódot, ami a githubombra vitt el. Volt olyan HR-es aki azzal a szöveggel hívott vissza, hogy:

"A pozíció, amire jelentkeztél már betelt, de annyira tetszett az önéletrajzod, hogy szívesen körbe kérdeznék a cégben, hogy van-e számodra nyitott pozíció."


BMEn 5. félév végén voltam.


A későbbiekben meg az segített nagyon, hogy volt githubom és tele raktam saját és iskolai projektekkel.


Pl.: Volt egy interjú, ami teamsen keresztül történt szintén egyetem alatt és az elején azt mondták, hogy mutatkozzak be, eddig mivel foglalkoztam, mik a céljaim stb...


Amikor oda értem, hogy elkezdtem mondani mivel foglalkoztam megkérdeztem, hogy megoszthatom-e képernyőmet és végig mutattam a githubomat.


Ezután az interjúztató azt mondta, hogy nem is kérdez technikai kérdéseket és a maradék 30 perc csak egy baráti beszélgetés volt, ahol minél jobban elakarta adni a céget nekem.

2022. jún. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Ha valakit visszamenőleg érdekelne.


Első évben bulizzatok, tanuljatok rendesen, én ezt tettem, úgy érzem megérte.

Most a nyáron pedig találtam király munkát ahol ha minden igaz maradhatok akár több évig is az egyetem alatt. Meglátom, hogy abból mi lesz. :D

2022. júl. 31. 00:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!