Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Meg hackeltek ezek szerint?

Meg hackeltek ezek szerint?

Figyelt kérdés
Valaki tudja a Windows helyi fiók felhasználó nevemet. Hogyan férhetetett hozzá online? Tudnátok ebben segíteni?

2022. jún. 26. 20:28
 1/8 anonim ***** válasza:
20%
Telepítsd fel a Manjaro Linuxot. Minden játék fut alatta, és nem lesz több ilyen problémád.
2022. jún. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%
Biztos valami nagyon elterjedt felhasználónevet használsz.
2022. jún. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%
Vagy csak kitalálta simán valahonnan, sok mindent ekzdeni nem tud vele.
2022. jún. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%
Ki az a valaki? Lehet küldtél neki valami doksit,ami elmwntette a felhasználónevét.vagy egy képernyő képet,amin látszik. És mi van, ha tudja? Mit fog vele kezdeni?
2022. jún. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 SIDLER22 ***** válasza:
100%
Régen foglalkoztam Windowsal (Linuxos vagyok), de ha jól tudom a helyi fiókban beírt felhasználó nevet a hosztnévnek is beírja a Windows magától. Az meg már megtalálható egy böngészős lekérdezésből is szerintem.
2022. jún. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Általad szerkesztett Word vagy Excel dokumentum is tartalmazza, ha erre vonatkozóan külön nem tettél tiltó-beállítást.
2022. jún. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Hát, egyik se stimmel igazából. Nm könnyen kitalálható a név és nem küldtem semmilyen doksit neki...


Tehát akkor csak az a lehetőség áll fenn amit az #5-ös válaszoló írt. Valszeg a böngészőből kérdezhette le valahogy. Firefox-ot használok mindig a legújabb verziót. Ezért nem értem a dolgot. Talán valamilye sebezhetőségét használhatta ki?

2022. jún. 27. 14:31
 8/8 SIDLER22 ***** válasza:
61%

5-ös vagyok. Ez nem sebezhetőség. Ezek olyan adatok amit sok weboldalnak szükséges tudnia, hogy a megfelelő felhasználói élményt nyújtsák.

[link]

Ezen az oldalon elég sok minden fent van amit a böngésződből meg lehet tudni. Kijelző méretet például.

De még most sem értem, hogy pontosan miért probléma, hogy valaki tudja a Windows felhasználó neved. Ez kb olyan mint, hogy valaki tudja az IP címemet. Hát igen. És akkor mivan?

2022. jún. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!