Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Lényegében ezt a feladatot...

Lényegében ezt a feladatot nem lehet máshogy megoldani nem?(php), de akkor mi is az,hogy algoritmus fejlesztés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Első éves egyetemista vagyok,PTE TTK-n, programtervező szakon, és kicsit elfanyalodtam most a "programozástól".

Vélhetőleg webes backend fejlesztéssel fogok foglalkozni(még nagyon sokat kell tanuljak), de egy egyszerű példa "Belépés" problémát kell megoldani.

Lényegében itt van egy egszerű html szekcionk két beviteli form, és egy input.

Háttérben, ellenörzöm a megadott adatokat(adatbázisból),hogy megfelelőek, amennyiben igen, belép, ellenkező esetben nem.(hiba)

Oké, ez így mind szép és jó, de én olyan "reményekkel" jöttem egyetemre, hogy algoritmus fejlesztést fogok tanulni, de ebben az algoritmusban már nem lehet mit fejleszteni, ez ennyi... Lényegében akkor a programozás megrögzött dogmák alapján történik, nincs semmi újdonság benne? Oké nyilván nem azt értem,hogy msql fx kérdezem az adatbázist vagy egy PDO osztállyal, hanem magát az algoritmust már nem lehet tovább fejleszteni mert ennyi a belépés.

Tehát lényegében sablonok alapján fogunk dolgozni.

Nem tudom mennyire érthető a problémám, ha van valami kérdés megpróbálom kifejteni...


2022. jún. 27. 18:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Megközelítve máshogy a kérdésedet:

Ha minden visszavezethető a 4 alapműveletre a mateknál, akkor már minden annyira unalmas és száraz, hogy nem lehet továbbfejleszteni?


Van egy feladat A + B, mi a gond ezzel? Egy másikhoz meg A + B -C kell...

Mondhatni végtelen a lehetőség és még az alapoktól tovább haladva egyre komolyabb műveletek vannak ugye...

2022. jún. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Van egy feladat A + B, mi a gond ezzel?

Ez az! Lényegében több feladatra is ráhúzható ez a definició, így magaszintű logika,gondolkodás nem kell hozzá.

Maradva a példámnál, nem újítható meg az alap algoritmusom, maximum kiegészíteni lehet, az alap koncepció mindig is az lesz,hogy bekért adat, ha van ellenőrizzük, ha ok, mehet, ha nem hiba.

Itt ez ennyi, oké hozzá tehetünk még számos dolgot, de az alap koncepcióba nem tudunk belenyulni..

2022. jún. 27. 19:06
 3/17 A kérdező kommentje:
De lehet számomra ez az "algoritmus fejlesztés" fogalom nincs megfelelően definiállva, lényegében az is algoritmusfejlesztés, ha kiegészítem valami extra funkcióval?
2022. jún. 27. 19:09
 4/17 anonim ***** válasza:
Azt még mindig nem sikerült leírnod, hogy ezzel mi a baj.
2022. jún. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Tessék?
2022. jún. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
0%

Nem létezik olyan fogalom, hogy algoritmusfejlesztés.

Most ez komoly, hogy kitaláltál egy nem létező dolgot és szomorkodsz, hogy az egyetemen nem azt tanítják?

2022. jún. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Szerintem itt most ez a nulladik lépés, ergo hogyan épül fel egy weboldal, hogy tudsz bejelentkezést intézni - ezen is túl kell esni ahhoz, hogy valami komoly dologgal foglalkozz.


pl. vannak gyorsulásszenzorok elszórva nagyobb területen, ezek kommunikálnak egy adatbázisba. Szeretnél hozzá készíteni egy felületet, ami bejelentkezés után az egyes felhasználóknak különféle releváns adatokat rajzol ki vagy számol a mérési adatok alapján... pl. tektonikai mozgások feltérképezésére.


Most írtam fent egy hülyeséget, de a lényeg, hogy ne a bejelentkezést akard önmagában algoritmusként kezelni, az egy eszköz... de egy komolyabb problémához kelleni fog okosság is.


Mellékesen a bejelentkezés sem annyira egyszerű, hogy én elküldöm az adatokat, ő meg megmondja, hogy jó vagy nem... eleve nem mindegy, milyen adatot tárol a rendszer, csinál-e némi "sózást", esetleg felhasznál-e bejelentkezéshez még valamilyen körülményt...


...de SQL-kezelésnél is vannak dolgok, amire oda kell figyelni, hogy ne legyen belőle "SQL injection" probléma.


Kicsit másként fogalmazva nem lehet lépcsőket kihagyni akkor, ha el szeretnél jutni egy komoly feladat elvégzéséhez... minden az alapokkal kezdődik.

2022. jún. 28. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Melyik egyetemrol van szo? Levelezos vagy nappalis?
2022. jún. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
PTE, nappali
2022. jún. 28. 12:36
 10/17 anonim ***** válasza:

Nos, a helyzet az, hogy ha elhelyezkedsz programozóként majd valamikor, akkor 99,99999% a valószínűsége, hogy nem az lesz a dolgod, hogy új algoritmusokat találj ki.

A hétköznapi szoftverkészítés közben felmerülő igények 99,99999%-ára már létezik ugyanis tökéletesen kioptimalizált és hibamentes algoritmus.

2022. jún. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!