Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Van ilyen batch programozásban...

Van ilyen batch programozásban, hogy?

Figyelt kérdés

adott tipusú file listáját adom egy futtatható állomány paraéteréül (bemenetnek) majd a kimenetet is egy hasonló nevű, de más kiterjesztésű fájlba íratom?


futtathato.exe <akarmi00.be >akarmi00.ki

futtathato.exe <akarmi01.be >akarmi01.ki

futtathato.exe <akarmi02.be >akarmi02.ki


Szóval, azt szeretném, hogy ne kelljen minden egyes fájlt beírni, hanem amit a mappában talál, 'be' kiterjesztéssel, azt mindet dolgozza fel az exe.



2022. jún. 27. 18:59
 1/9 anonim ***** válasza:
Pythonnal ez szerintem pár sor kód lenne, ha esetleg értesz ahhoz is, akkor javaslom inkább azt.
2022. jún. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi az ötletet, de pont ezt szeretném elkerülni, hogy python futtató környezetet kelljen telepítgetni. Azt meg tudnám csinálni hogy megírom ezt a feladatot is, aztán lefordítom egy futtatható binárisba, mert nem nagy feladat. Úgy negyven sor lenne az egész, de gondoltam, hátha megoldható batchben. Mostanában találkoztam olyan komoly, batch programozott, interaktív installerekkel, hogy azt hittem, erre a kis feladatra is van lehetőség.
2022. jún. 27. 19:57
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha futtathato.exe, akkor Windows...

Ilyenkor nekem egy FOR ciklus jut eszembe...

FOR /L %%parameter IN (start,step,end) DO command


Pl:

FOR /L %%param IN (1,10,1) DO futtathato.exe <akarmi%%param.in >akarmi%%param.out

2022. jún. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Aha értem. Lehetséges, hogy meglehet oldani batch-el is.

De ha lefordítod Pythonban futtathatóvá, az mellé teszi neked a környezetet is, így igaz, hogy nem pár byte lesz natív futtatással, hanem vagy 50-100 MB, de legalább könnyen le lehet programozni.

2022. jún. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Még esetleg Powershell-en is elgondolkozhatsz, az nagyobb tudású, több lehetőséggel.
2022. jún. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Oh, vagy valami olyasmire gondolsz, hogy


hivo.cmd:

FOR %%A IN (akarmi*.in) DO hivott.cmd %%A


hivott.cmd:

set infile=%1

set outfile=%infile:in=out%

futtathato.exe <%infile% >%outfile%

2022. jún. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ezt nekem úgy kell, hogy a majdani exe fájl forrását is mellékelnem kell és a bemeneti fájlokat is. Ezek mellé tettem eddig egy bat fájlt, ami lefordította a binárist majd azt meghívogatta a bemeneti fájlokkal. Ha nyolc ilyen fájl volt, akkor annyival, ha meg harminc akkor annyival. Sajnos elég fárasztó újra és újra hibátlanra megírni a batch fájlt, mert különbözők is lehetnek a bemeneti fájlok nevei. Ezért lenne jó automatizálni. Ha más nem, az lesz, hogy megírom azt is, és akkor egy program legenerálja a bat fájlt és meg is hívja, de a legjobb mégis az lenne, ha nem kéne ezt meglépni. A powershell sajnos nem járható út.
2022. jún. 27. 20:20
 8/9 anonim ***** válasza:

6-os vagyok...

természetesen bat kiterjesztésekkel is működik, de akkor a hivo-ban a hívást is át kell nevezni ;)

2022. jún. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Úgy néz ki lesz ebből valami!
2022. jún. 27. 20:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!