Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szoftverfejlesztő- és tesztelő...

Szoftverfejlesztő- és tesztelő képzéshez milyen számítógépet ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Szoftverfejlesztő- és tesztelő képzést kezdek szeptemberben, de fogalmam sincs, milyen számítógépet érdemes vásárolni ilyen célra?

2022. jún. 28. 01:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
24%
Teljesen mindegy igazából, mert rém gyenge a képzés és a színvonala, így bármilyen gép jó lesz, amin fut a Windows 10/11.
2022. jún. 28. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
61%
Eleinte mindegy, később ha esetleg komolyabb fejlesztőkörnyezetet kell futtatni, nem fog ártani mondjuk 8GB RAM, még később talán több is, mindenesetre én várnék vele, mert nem mindenki jut el odáig. Fontold meg QWERTY (UK vagy US) billentyűzet használatát, ott a gyakori szimbólumok külön gombokat kaptak pl. <>(){}[].
2022. jún. 28. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
42%
16 GB RAM-nál alább manapság nem szabad adni, még ha csak Wordöt használnál a gépen, akkor sem. Fejlesztői környezet futtatásához semmiképpen nem elég 8 GB. El fog döcögni, de lassan.
2022. jún. 28. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
24%
Ez egy közkeletű hülyeség, ami gondolom abból ered, hogy a Feladatkezelő szerint a memória mindig majdnem tele van. Elmondanám, hogy sokáig kényelmesen használtam a Win 10-et 4GB-os (!) gépen is. 32 bites változatot 2GB-on is.
2022. jún. 28. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
77%
Hozzátenném, hogy azért nem nyitok meg egyszerre 50 oldalt, de nem is kell újratölteni azért 2-3 után. Ki lehet próbálni az egyik memóriamodul kivételével, ha 2 van.
2022. jún. 28. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
79%

Az első vagyok.

Hiába értékeltek le, én ezt a képzést végeztem, papírom is van róla.

Ami ott megy max a Visual Studio ami "gépigényes", de tanulási célra, meg hogy írj egy konzol alkalmazást, legfeljebb egy nagyon alap desktop appot, nem mindegy kb?

Nyilván ezzel nem azt akarom mondani, hogy a fejlesztéshez ennyi elég, de a kérdező a KÉPZÉST kérdezte, és nem azt, hogy általában fejlesztéshez milyen gép kell.


A képzéshez elég egy nagyon alap, például, amin elfut kényelmesen egy Win 10, még 11 kompatibilitás sem kell.


Általában a fejlesztéshez az igaz, hogy ajánlott legalább 16 GB RAM, meg legalább egy újabb Core i3 proci, vagy ha sok pénzed van, akkor még jobb. GPU az fejlesztéshez majdnem mindegy, kivéve, ha 3D játékokat kódolsz, akkor az mástéma nyilván.


Szóval kizárólag a képzéshez nem érdemes egy szuperizmos gépet venni, mert ahhoz, hogy megtanuld a FOR ciklust, meg írj konzol alkalmazásban elágazásokat, meg egy desktop appban feltegyél 2-3-4 input mezőt meg egy gombot, meg pár labelt, ahhoz nem kell Core i7, meg 16-32 GB RAM, meg bitang Nvidia kártya. Kivétel, ha te vagy Mészáros Lölőke fia, és nem tudod már mire költeni a pénzed ;)

2022. jún. 28. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
81%
Hozzátenném, hogy emlékeim szerint a képzés elmélettel kezdődik, és csak elég soká kell bekapcsolni a gépet, és akkor sem rögtön egy hatalmas fejlesztőkörnyezetet kell használni. Megkockáztatom, hogy sokáig egy telefon, és egy billentyűzet is megfelelne gyakorolni.
2022. jún. 28. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
71%
#6 Egy szóval nem kérdezte a képzést, azt kérdezte milyen gép kell hozzá. A képzés minősége meg nem befolyásolja, hogy pl a Visual Studionak milyen a gépigénye. Eddig nagyon úgy tűnik, hogy nemcsak a képzés színvonalával lehet gond, hanem a te értelmi képességeiddel is.
2022. jún. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

#8


Ez a kérdés címe:

"Szoftverfejlesztő- és tesztelő képzéshez milyen számítógépet ajánlanátok?"


Az én értelmi képességemmel van a baj, amikor a címet sem tudod értelmezni? Az volt a kérdés, hogy a képzéshez milyen gépet ajánlunk. Ergo tanulási célra.


De ki mondta, hogy a képzés minősége befolyásolja a Visual Studio gépigényét? :D Amit írtam, hogy kvázi "nagy" gépigénye van, mert szinte biztos, hogy ezt fogják használni a képzésen, és nem érdemes mondjuk 2 GB RAM-mal szenvedni, de még 4-gyel is épphogy. Nálunk rendszeres lassulások voltak, mert kevés volt a RAM. Szóval ha valakinek itt baj van az értelmi képességével akkor az te vagy. Vagy csak egyszerűen nem tudsz alapszintű szöveget értelmezni.

2022. jún. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Egy harmadik-negyedik generációs i5-ös, 250-es SSD-vel és 8GB RAM-mal bőven elég lesz.
2022. jún. 28. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!