Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mik azok, amiket mindenképpen...

Mik azok, amiket mindenképpen érdemes ismerni oprendszerek, hálózatok témakörben egy szoftverfejlesztőnek?

Figyelt kérdés

Na ezt én is érzem, hogy bugyuta kérdés mondjuk.

A helyzet az, hogy jelenleg programozónak készülök, hosszú ideig viszont kereken nulla közöm volt a számítástechnikához, csomó alap dolog nincs/nem volt meg eddig.

Ettől függetlenül elvagyok a programozással, mégis hiányérzetem van a fent említett területekkel kapcsolatban, mondhatni hülyének érzem magam.

A lényeg, hogy szeretnék valami értelmes tudást felszedni ezekről is, tudtok jegytetet, könyvet ajánlani?

A végtelenségig mélyen nem mennék bele.

Megjegyzés: Egyetemen ez úgy lett leadva, hogy csak az értette meg, aki eleve tudta, hálózatokra meg be sem tudtam járni, mert abban a félévben kiújult egy betegségem 😅


2022. júl. 20. 12:02
 1/4 anonim ***** válasza:
52%

Oké, akkor kezdjük ott mivel szeretnél foglalkozni?

Milyen nyelv, milyen platform.......

2022. júl. 21. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Azt, hogy mit milen mélységig érdmes megtanulni aztól függ mivel akarsz foglalkozni. Én pl. most IoT területen fejlesztek hardvereket és a hozzájuk kapcsolódó hardver közeli "élményeket". Itt azért eléggé mélyen kell ismerni a hálózatokat, meg az op.rendszert, meg a hardvert is. Haverom R-ben adatelemzést végez, neki erre alig van szüksége, mert az R elvégez mindent.
2022. júl. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
84%

Ez függ a környezettől ahol dolgozni akarsz, de általánosságban csak értsd meg hogy mondjuk hogy működik egy SQL szerver azonkívül hogy tudsz sqlt írni

végtelen lenne a lista ha mindenre is írnék mi kellene de úgy ami eszembe jut általánosságban

windows/linux szervert tudd mint felhasználó kezelni, beállítani egy automata feladatot (task scheduler) tudd mi az a hostname/local IP mint fogalom ha csatlakozni kéne egy adatbázishoz


nem tudom még mi lehetne ami úgy tényleg elengedhetetlen, mert gondolom nagyon sok mindent alapnak veszek... legtöbb esetben munkahelyen HA számít valami tudás akkor a megfelelő kolléga befog avatni hogy x nem jó mert y baj van vele

2022. júl. 22. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Alex Fly ***** válasza:
84%
Az infojegyzet es a niif oldalán fent vannak az eddigi vizsgafeladatok. Azokból azért elég jól be lehet tájolni, mik az elvárások...
2022. júl. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!