Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Beleszimatoltam a Pythonba,...

Beleszimatoltam a Pythonba, és máris beletört a fogam. Hol lehet a baki?

Figyelt kérdés

Tehát.. a lényege a kódnak, hogy a gép kitalál egy számot 1-10-ig, és ki kellene találnom. De megrekedtem a while-ban, és hiába találom el jól, nem enged tovább. Valaki leszedné a szememről a kendőt? Itt a kód:


from random import randint



print ("A gép kiötölt-hatolt egy számot 1-től 10-ig. Találd ki.")

print ()

gép_szám = randint(1, 10)

szám = input("Pötyörészd a tipped ide: ")

próbálkozások = 0


while szám != gép_szám:

szám = input ("Nemjó! Próbáld újra: ")

próbálkozások += 1


print ("Remek! Próbálkozásaid:", próbálkozások + ".")



2022. aug. 10. 19:43
 1/8 anonim ***** válasza:
66%
így olvashatatlan, mert a pythonnál nem mindegy, hogy melyik sor elején hány szóköz van. Tedd fel valami rendes helyre.
2022. aug. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igazad van, erre nem is gondoltam. [link]
2022. aug. 10. 19:50
 3/8 anonim ***** válasza:
4%

"Hol lehet a baki?"


Ott, hogy elkezdted. Kódmegosztó ahelyett hogy idehénynád? Screenshot helyett? Esetleg git? Minek az. Magyar változónevek (ékezettel...), no comment...


Szerinted beolvaás után mégis milyen típusban fog csücsülni az inputod?

2022. aug. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
87%
A gép_szám változód az egy egész szám, a szám változód pedig egy sztring,így sosem lesznek egyenlőek, akkor sem ha gép_szám=1 és szám="1".
2022. aug. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
89%

0. A későbbiekben ha forráskódot akarsz megosztani, használj kódmegosztó oldalt - mint például a pastebin.com - ne képként illeszd be a kódot, mert így nehezebb feldolgozni.


1. Bár lehet, hogy a fordító/a kódszerkesztő megengedi, de tartózkodj az ékezetes változónevektől - rossz beidegződés, problémákat okozhat (a magyar nevű változónevek sem egy szép gyakorlat, de annak inkább nemzetközi mértékű fejlesztésnél van hátránya, gyakorlásnál "elmegy").


2. A fő probléma az alábbi sor:

while szam != gep_szam:

mivel a "szam" valtozó karakterlánc, így sosem lesz azonos az egész típusú "gep_szam" változóval, még ha a felhasználó jó értéket ad is meg.

Helyesen:

while int(szam) != gep_szam:


3. A próbálkozások száma 1-ről indul (hisz az első próbálkozás a ciklus előtt történik) - szóval e helyett:

probalkozasok = 0

legyen ez:

probalkozasok = 1


4. A végén az alábbi sor:

print ("Remek! Próbálkozásaid:", probalkozasok + ".")

hibát dob, mert kevered a karakterlánc és egész típusokat.

Helyesen:

print ("Remek! Próbálkozásaid:", str(probalkozasok) + ".")


5. Bár csak formai észrevétel, de - mivel a kódelemző (pycodestyle) figyelmeztet - a print, az input és egyéb függvénynevek - után, a kezdő zárójel előtt ne hagyj szóközt.

Szóval ezek:

print (

input (

helyett írd így:

print(

input(

2022. aug. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
4-5, köszi a választ, nagy segítség volt, és egy halom remek tanács. A próbálkozásos részre rájöttem időközben.. 3-as, neked is, bár már találkoztam kedvesebb emberrel. Én sem ítélek el egy óvodást, amiért nem tud hatványozni.
2022. aug. 10. 20:24
 7/8 anonim ***** válasza:

3-as.

Talán mert kezdő és mondjuk most kezdte al a programozást és valszeg fogalma sincs mi az a git meg a többi kódmegosztó..

2022. nov. 5. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kérdező nem baj, ha megismered a 3-as stílusát, Magyarországon ez a stílus jellemző a programozó társadalomra és fórumokra (prog.hu stb.). Egy csomó arrogáns, beképzelt majom. 🙊🙈💆🏼‍♂️😂
2022. nov. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!