Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mennyit lehet keresni senior...

Mennyit lehet keresni senior PHP fejlesztőként?

Figyelt kérdés
Mennyi az átlag, reális fizetés, amit ma egy senior php fejelsztő hazavihet.

2022. aug. 14. 17:23
 1/10 anonim ***** válasza:
36%
A jol fizeto cegek kozul szinte senki nem hasznal PHP-t, igy ilyen br. 1.2-1.4M lehet realis szerintem.
2022. aug. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
18%
Az átlag nem megy PHPban bruttó 1 milla fölé.
2022. aug. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor hosszútávon lehet érdemes lesz elmenni más irányba? Pl: Java
2022. aug. 14. 21:50
 4/10 anonim ***** válasza:
20%

Jó nagy hülye vagy, ha jelenleg senior phpsként akarsz betanulni egy teljesen más technológiába, mert dollárjelek lettek a pupillád helyén. Elárulom: nem fogsz annyival többet keresni, mint amennyi szopás lesz váltani. Arról nem is beszélve, hogy ha most medior/senior php-s vagy, a következő pár évben elfelejtheted a jelenlegi béred is egész nyugodtan.


Ha most kezdenél tanulni programozni vagy max 1-2 év tapasztalatod van, akkor inkább java, de ha ugrálni akarsz a pénzért, akkor jó nagy hülye vagy.

2022. aug. 14. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

#4 Van az úgy nevezett karrier váltás. Ez benne van a dologban. Továbbá csak a nyelv cserélődik le, de minden más tudás/ismeret már megvan.

Tudja mi az a SQL/NoSQL adatbázisok, akár Message rendszerek stb.


Harmadrészt ne hülyézd le. Mert én is PHP-ról váltottam Java-ra, de közben volt 3év teljesen programozás mentes évem, ahol saját projekt keretében tanultam ki a Java/SpringBoot rendszert. Így 3év elteltável medior-ként vettek fel egy multihoz Java-s pozira, majd 3/4év elteltével Senior-ba soroltak át.


Én is hülye lennék? Szerintem nem. :) A lényeg, hogy érdekelje a kérdezőt az új technológiák és legyen motivációja. Az is igaz, hogy a "csak pénzért" nincs értelme, meg úgy se letenni egy diplomát, hogy nem is érdekel a téma.

2022. aug. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

#4 Hülyézés nélkül nem ment volna a válaszadás? Nem kizárólag a pénz miatt szeretnék majd váltani, azért hoztam épp példának a javat mert az pl pont érdekel, nem úgy mint pl a c# .net-es vonal. Ha érdekel maga technológia és még jobban is fizet hosszútávon miért ne válthatnék?


#5 Köszönöm a válaszod, teljesen egyetértek veled. Természetesen nem csak a pénz miatt váltanék, az csak egy plusz.

2022. aug. 15. 17:22
 7/10 anonim ***** válasza:

Én is PHP-ról váltottam Javára anno, egy kínszenvedés volt. Soha nem sikerült megszeretnem. Tévedés volt a részemről.


Kérdező teljesen mindegy a nyelv, nem ettől függ a fizetés. Ha bővíteni szeretnéd a repertoárodat, akkor döntsd el merre akarsz mozdulni, és ha a webfejlesztésnél maradsz, akkor szerintem egy TypeScript + React + talán NestJS vagy hasonló stacket is tanulj meg.


Vagy válts Go-ra. Könnyű megtanulni és nagyon jó nyelv.

2022. nov. 2. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, egyelőre maradok a php-nál :D
2022. nov. 2. 18:20
 9/10 anonim ***** válasza:

Egyébként a PHP-ról az a véleményem, hogy a PHP 8 egy jól megcsinált nyelv, és nagyon sokan használják. Nagy multinál is van osztályunk, amelyik PHP-zik. De egy kis frontendet tanulni mellé soha nem fáj (React, Angular...). És soha nem fáj újabb nyelvet megtanulni, nekem a TypeScript, a Go és a Python jutnak elsősorban eszembe a PHP mellé backend nyelvnek.


Én (10 év PHP és Java után) most Pythonozom. Eleinte nagyon nem tetszett ez a nyelv, de mostanra óriási híve lettem. Ahogyan egyre többet tanulok belőle, a megálmodója Guido van Rossum egyre nagyobb zseninek tűnik. És a közeljövőben a Python felfutása nagyon várható web oldalon, köszönhetően az adat alapú megoldásoknak (ajánlórendszerek stb.). Az is szerencsés a Pythonban, hogy a teljesítménye egyre elfogadhatóbb (nem csak azért, mert most arra feküdtek rá a fejlesztői, hogy felgyorsítsák, hanem azért is, mert ott van a Python-C transpiler, a Cython, meg egyéb JIT könyvtárak: numba, pythran stb.), és egyre több olyan eszköz jelenik meg hozzá, amelyekkel akár közepesen nagy enterprise rendszereket is nyugodtan lehet benne írni (mypy, linter, black, typing, pydantic stb.). A Quora és YouTube jelentős része is Pythonban fut, helyesebben Cythonban (azaz C-re forgatott Pythonban). És a Pythont nagyon könnyű tanulni, és remek könyvek vannak hozzá.

2022. nov. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Azért ez függ attól, hogy pl a nexennél vagy az alsómocsoládi kiss istván ev-nél
2022. nov. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!