Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen programozási nyelvet...

Gyaszhuszar123 kérdése:

Milyen programozási nyelvet érdemes megtanulni napjainkban?

Figyelt kérdés
Szeretnék megtanulni programozni. Első sorban hobbi szinten szeretném kipróbálni. Telefonos alkalmazásokat szeretnék készíteni. Mit ajánlanátok? Esetleg tudnátok fejlesztői környezetet és programozási nyelvet is ajánlani?

2022. aug. 20. 00:34
1 2
 1/14 anonim válasza:
11%
Angol, német, francia, olasz, orosz és természetesen kínai!
2022. aug. 20. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
13%

C hashtag

java

ilyenek

2022. aug. 20. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
90%
A "C hashtag", az bizony C sharp (C#). Így még sose hallottam, de feldobtad a napom :DD.
2022. aug. 20. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
36%

Telefonos alkalmazás? Arra ott van pl. a Java, és a Kotlin.

A Java az egyik legnépszerűbb és legszélesebb körben elterjedt programozási nyelv.

A Kotlin egy újabb nyelv, számos előnye van, de kevesebben is használják.

Fejlesztői környezetnek én a IntelliJ, vagy az Eclipset ajánlom, vagy ha kezdő vagy még akkor VS Code.

2022. aug. 20. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem először nézd meg az algoritmizálást, programozás módszertant, adatszerkezeteket, a működésüket értsd meg.

A programozási nyelv egy eszköz lesz, hogy le tudd írni ezeket, elsősorban algoritmikus gondolkodást tanulj.

2022. aug. 20. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
20%

Mindegy.


Évek alatt tanulsz meg olyan szinten programozni, hogy "junior" állásokat megtudj kapni és közben sokat fog változni mivel is szeretnél foglalkozni.


A BMEn kb +10 programozási nyelvvel kell valamit alkotnod és kb +4 frameworkkel mire elvégzed az egyetemet. (Meg még sok más dolgot csinálsz persze, de erre fókuszál a kérdés :) )


Szóval igazán mindegy mivel kezded. Sokan azt mondják, hogy kezd a legbarátságosabbal, mert úgy nem megy el a motivációd, de szerintem a legdurvábbakkal kell kezdeni, hogy megtanuld hamar mi az a programozás és mit absztraktálnak el más nyelvek.


Tehát a klasszik BMEs úgy teszintem jó:

C -> C++ -> Java -> C# -> Kotlin/javascript


(Persze ez nem teljes lista, sok más is van, de talán szemlélteti a megközelítsét)


Ez a sorrent pont jó Android fejlesztésre ha kihagyod a C#-ot

2022. aug. 20. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
71%
2022. aug. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
39%
Programozni tanulj meg, ne nyelveket.
2022. aug. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Mindegy, csak keres valakit aki tanít (mentorál). Különben bemész az erdőbe. ÉS azt a nyelvet válaszd elsőre amit a mentorod javasol.
2022. aug. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
9%
java c hashteg c plus plus
2022. aug. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!