Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ha valaki életében nem kódolt...

Ha valaki életében nem kódolt és csak érintőlegesen érdekli a dolog, mivel kezdjen? Tudtok ajánlani valami jó oktatóanyagot/videót?

Figyelt kérdés
Feleségem fantáziáját izgatni kezdte a "programozás", mert egyre több olyan állás van, amihez legalábbis sejteni kell valamit erről (amúgy gyógyszerész). Meglehetősen szkeptikus vagyok, de baja biztosan nem lesz tőle, ha már csak gondolkodásmódot magába szív, kész haszon. Tud valaki esetleg ajánlani valami nagyon basic oktatóanyagot vagy akár youtube/udemy/akármi videókat? Egyáltalán mivel szoktak manapság kezdeni? Python? Én az ókorban még Pascallal kezdtem, de az ugye mára kihalt. :)

2022. dec. 29. 15:14
 1/7 anonim ***** válasza:

Egyetemen mi C-vel meg Veriloggal kezdtünk, de ezeket annyira nem ajánlom. Python jó lehet kezdésnek

Youtube-on van fent Chernonak videói, mondjuk az C++ és lehet full kezdőnek annyire nem jó, de ha majd mélyebben érdekli, akkor jó lesz. Mondjuk angol

2022. dec. 29. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Programozás módszertannal, algoritmizálással kezdjen...

Ciklusok, utasítások, változók, konstansok...

Program leírása, megtervezése, "mi miután következik" stb...

Ebből látni fogja: szeretné -e ezt csinálni.

2022. dec. 29. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
17%
aki életében nem kódolt az már halála után sem fog.
2022. dec. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem akar szakmát váltani szoftverfejlesztőre és továbbra is gyógyszerész akar lenni csak haladni akar a korral akkor a Python az tökéletes nyelv adatok feldolgozására, vizualizálására, algoritmusok írására. (Mellé még esetleg SQL)


-Ha viszont teljesen pályaelhagyó és junior szoftverfejlesztő szeretne lenni én kifejezetten nem ajánlom a python nyelvet mert inkább a Data Science / Data Engineering / Cybersecurity nyelve kevésbé a backend fejlesztésé. Enterprise környezetben Java, C#, JavaScript tudással rendelkezőket sokkal nagyobb számban keresnek szoftverfejlesztő pozira.

2022. dec. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hogy lehet 5 sort ilyen lenézően megfogalmazni :DDD Mi bánt, hogy nő akar programozni, hogy a feleséged akar programozni, vagy az, hogy te nem tudsz? :DDD
2022. dec. 29. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha gyógyszerész, akkor ért valamennyire a biológiához. Érdemes lehet ezen a vonalon elindulni és nézni egy Python fokuszált bioinformatikai kurzust a courseran pl. [link]


Ha erre épülve elmélyíti statisztikai tudását, hogy automatizálni tudjon bionyos munkafolyamatokat, már megéri.

2022. dec. 29. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
A python gyorsan tanulható tapasztalatom szerint, látványosnak tartom ahogy fejlődtem. Augusztus-szeptember tájt kezdtem el youtube oktatóvideók alapján, és megszereztem az alapokat. Nyilván ilyen alapabb jelszógenerálóval, meg kvízzel kezdtem, de aztán csináltam amőbát, szudokumegoldót, és utoljára egy raspberry pi picoval meg 8x8-as ilyen led-mátrixszal kódoltam egy kígyós játékot. (tudod, ami Nokián van..) Azt sem mondom, hogy annyi energiát fektettem bele, bár az elején megnéztem egy csomó oktatóvideót, utána viszont két-három hetente ültem csak le pár órára kódolni. Szerintem mindenképp érdemes, felgyorsíthatja a munkát.. bár én inkább szórakoztatásra csinálom amit. Amit néztem az elején: Web és Tech Atival.. 2x-es gyorsítással.
2023. jan. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!