Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Érdemes még programtervező...

Érdemes még programtervező informatikus szakra menni a ChatGPT után?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ez inkább Közoktatás, tanfolyamok kategória lenne, de úgy gondolom itt többen tudnak a kérdésemre válaszolni.


Programtervezőre vagy üzemmérnökire akarok tovább menni tanulni érettségi után, csak miután én is használtam, olvastam róla stb. megkérdőjelezhető hogy érdemes-e. Mert oké, most még nem váltja ki a programozókat de 5 év múlva, 10? Nekem akkor is dolgoznom kell majd. Ráadásul gondolom először pont a kezdőket, juniorokat fogják leváltani ezekkel. ChatGPT 4 jön ebben az évben aminek elvileg 1 trillió paramétere lesz (akármit is jelentsen ez az AI világában) a mostani 175 billióhoz képest, szóval legalább 5x jobb lesz mint most?


A kérdésem, hogy mennyire maradt ez a szakma jövő biztos? Én szeretek programozni de enni is.



2023. jan. 6. 00:04
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
6%
Az AlphaCode-nak a versenyfeladatok megoldása során először a természetes nyelven (ti. angolul) megfogalmazott feladatkiírást kellett megértenie, majd arra a kritikus gondolkodás, valamint persze logika és az algoritmizálás szabályait alkalmazva hozta létre a megoldást képező kódokat. Az eredmények, és az hogy a mesterséges intelligencia egy ígéretes emberi fejlesztő teljesítményét tudta nyújtani a versenyben, még a Codeforces alapítóját is meglepték.
2023. jan. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
58%

Ha a programozói munkákat tudnák automatizálni akkor szinte semmilyen munka nem maradna.


ChatGPT egyszerűbb dolgokra képes, de azokat se mindig csinálja jól, mivel nem gondolkodik konkrétan, csak az emberi logikát próbálkozik mimikálni(ami ráadásul emberenként változik)


Szerintem mindig is nehéz lesz konkrét dolgokat leprogramozni teljesen egy algoritmussal mivel nagyon részletesen és pontosan meg kell foglalmaznod hogy mit is szeretnél, hogy az adott projekted tudjon. Arról nem beszélve hogy ezeknek a kódoknak a debugolása egy rémálom lenne.

2023. jan. 7. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
59%

A ChatGPT jelenleg legfeljebb annyit tud, hogy ilyen kis webfejlesztő sufnicégeknél zöldmezős mini-projectekhez le tud generálni bizonyos kódokat, amiket aztán átnéz/kicsit gatyába ráz egy emberi programozó, így meg tud spórolni némi unalmas és repetitív emberi munkát.


De ha mondjuk arról van szó, hogy egy több százezer/millió soros kódbázisú, komolyabb méretű, létező kódbázison kell dolgozni, akkor ott semmire nem megy.


És ahogy én látom a munkaerő-piacot, az állások nagy része nem zöldmezős mini sufni-project fejlesztés, hanem épp ez a második kategória - egy meglévő, komolyabb kódbázis továbbfejlesztése, karbantartása, bugfix, refaktor, bizonyos részek újraírása, ilyesmik.


Úgyhogy egyelőre(!!) még nem kell tartani attól, hogy egy Chat GPT elveszi a munkát.

Legfeljebb a fejlesztők 1%-ának a munkáját veszi el.


De direkt kiemeltem, hogy egyelőre - nem vennék rá mérget, hogy ilyen tempójú fejlődés mellett mondjuk 5 év múlva ez a szám nem lesz már 30-40%, vagy akár még több, 70-80% is, legalábbis ha figyelembe vesszük, hogy a fejlődés sokszor nem lineáris, hanem történnek néha nagy áttörések.

2023. jan. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
73%
Nincs értelme már proginfóra menni, menj helyette bölcsésznek az tutira örökké piacképes marad xD
2023. jan. 10. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
7%

Nyilván aki ép ezt tanulja dolgozza az soha az életben nem ismeri el, h ennek annyi.

Ez az ego.


A fejlődés nem lineáris, pár év és meséli bárki az A I. nak, hogy milyen programot akár és az csinálja is profin a változatokat.

Mondjuk ahol 100 programozó dolgozik, az helyett lesz pár fős kreatív csapat.


Ja hát hova fognak menni a programozók? Kapálni vagy lesz minimális segély A.I. károsultaknak, 54ezerFt pl. aztán annyi.

2023. jan. 17. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
11%
Én ebben dolgozok, ráadásul képesített fejlesztőként és ennek ellenére elismerem, konkrétan tudom, hogy a programfejlesztés, mint hivatás, nagyon meg fog változni és azt is, hogy nagyon rövid időn belül meg fog történni. Ehhez nem kell több, mint 5-8 év. Ez az általános célú AI, a chatgpt remekül bemutatta, hogy mire lesz képes egy fejlesztésre specializált mesterséges intelligencia, öt év múlva.
2023. jan. 17. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
0%

Az adatokat és a számításokat egy nagyméretű szerveren futtatva dolgozom, amely több ezer processzort és terabájtnyi memóriát használ.

Ezen kívül vannak még nagyon nagy méretű adatbázisok, amik segítenek a tanulásban, önfejlesztésben.

2023. jan. 17. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
58%
Kérdezd meg az ai-t, hátha tudja a választ.
2023. jan. 20. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
38%
Szia uram, erdemes.
2023. jan. 26. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim válasza:
58%

Én úgy gondolom ha egy ilyen AI szabadfelhasználásu lett, akkor milyenek lehetnek még?

Lehet hogy a chatgpt-t is egy AI írta :)

2023. jan. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!