Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Most kezdtem el egy magyar...

Most kezdtem el egy magyar honlapon tanulni magamtól itthon a python progot.Annál a témánál járok,hogy adatbekérés és műveletek. Adott ez a feladat aminek a második felét nem értem. Valaki esetleg érti?

Figyelt kérdés

A feladat:Írj egy programot, ami bekér egy számot a felhasználótól, és valamilyen matemataikai műveletek sorozataként generál és kiír a felhasználónak egy szerencseszámot!


A feladatot nem if-el,nem random függvénnyel kell megoldani.mert azokat még nem mutatta.



2023. jan. 10. 19:39
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Maga a feladattal nem lenne baj,mert az adatbekérés teljesen jól megy,csak nem értem,hogy hogy akarja a feladatmegoldást,amikor nem ifel,és nem random függvénnyel kell
2023. jan. 10. 19:40
 2/15 A kérdező kommentje:

ilyesmire gondolt,vagy ez nem jó így?


bekert_szam = int(input('Kérem adjon meg egy számot: '))

print(f'Az ön szerencseszáma: {bekert_szam*4} ')

2023. jan. 10. 19:44
 3/15 anonim ***** válasza:
igen, ilyesmire gondolt a feladat szerzője. A te példádban a "valamilyen matemataikai műveletek sorozata" a *4
2023. jan. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
20%

"adatbekérés teljesen jól megy"


Még szerencse, kevés ember képes hiba nélkül begépelni az "input" szót

2023. jan. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

4-es te aztán jó nagy paraszt ember lehetsz a való életben.Bocsánat,hogy felmertem tenni egy kérdést teljesen kezdőként,és elnézést,hogy így fogalmaztam meg.

Ennél nagyobb örömöd ne legyen az életben,hogy valaki kérdése alá ide sz*rd a lenéző,bunkó válaszodat.....

2023. jan. 10. 21:21
 6/15 anonim ***** válasza:
Mondjuk a bekért számot megszorzod 5-tel vagy hasonló, lehet erre gondol.
2023. jan. 11. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
16%

#4 Nem azzal van a baj hogy nem tud programozni hanem azzal hogy képtelen felfogni egy olyan feladatot ami feketén-fehéren le van írva és egy óvodás megért


#kérdező ajánlom hogy előbb végezd el az általános iskola 8. osztályát ha pedig már megtetted akkor végezd el újra mert nem sikerült elsajátítanod az értő olvasás művészetét és olyan alapvető feladat szövegének az értelmezése gondot okoz ami nem haladja meg egy kisegítős értelmi képességét. Önmagában egy programozási nyelv ismerete semmit nem ér ha képtelen vagy azt a felmerülő problémákra alkalmazni. Te pedig jelenleg ott tartasz hogy még alapvető problémát sem vagy képes felfogni nem hogy azt megoldani és a megoldást implementálni adott programozási nyelven.

2023. jan. 11. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező: a negatív válaszook ne vegyék el a kedvedet a programozáától. Akik negatív válaszokat írnak, valójában sajátmagukkal van bajuk.
2023. jan. 11. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%
Bocsi de ez a feladat kb. ilyen ötödik osztályos szinten van.
2023. jan. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Ne törődj a negatív kommentekkel!

Itt arra gomdol a feladat, hogy alkalmazz több matematikai műveletet egy számon és így generálj egy valamilyen számot. Pl a felhasználó beír valami számot és te azt megszorzod saját magával, kivonsz belőle a megadott szám/2, hozzá adsz magadott szám*5. Tehát műveletek sorozatát végzed el egy számon.

Amúgy azért se törődj a negatív kommentekkel, mert ha pl nincs nagyobb matematika ismereted vagy régen tnaultál már, akkor a műveletek sorozata megértem, hogy elbizonytalanít.

2023. jan. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!