Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Most ezzel a chatGPT-vel...

Most ezzel a chatGPT-vel mindenki programozó lett?

Figyelt kérdés
Mindenhol YT-n azt látom,hogy ezzel íratják a kódokat,és működik... programozásnak annyi?
2023. jan. 13. 16:17
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
94%
A programozás nem hello word szintű kódokból áll. Attól, hogy van motoros fűrészed, nem leszel favágó
2023. jan. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:
90%

Példaprogramok íratására jó a ChatGPT, de komolyabb alkalmazást nem fogsz vele készíttetni (egyelőre). Én a múltkor azt kértem tőle, hogy írjon Linux alá, C-ben egy client és server socket példát, meg is tette nekem.


Most azt kértem tőle, hogy írjon nekem egy olyan Flutter alkalmazást, amiben van egy listanézet, és dinamikusan tudok elemeket hozzáadni és törölni. Ezt adta vissza: [link]


Ugye ezen messziről látszik, hogy ez így édeskevés.

2023. jan. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 anonim ***** válasza:
29%
Mindenki.
2023. jan. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 anonim ***** válasza:
86%
Jelentkezz nyugodtan junior programozó állásra úgy hogy csak a ChatGPT "használatához" értesz. Meglátjuk programozó leszel-e...
2023. jan. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 anonim ***** válasza:
71%
Jobban tud mint egy átlag BProf-os, az biztos…
2023. jan. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 anonim ***** válasza:
89%
annyi. Lehet menni átképzésre. A hambi pogácsa sütés állítólag elég jól fizet!
2023. jan. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 anonim ***** válasza:
30%
Na hát ha ez így van, akkor tessék megpróbálni csinálni pl. egy gyakorikerdesek.hu klónt ChatGPT-vel! :) Ez egy senior fejlesztőnek nem nagy feladat, egy működő prototípust egy nap alatt összerak. Jelentkezik valaki, aki korábban nem volt programozó, és most ChatGPT-vel meg tudja írni hasonló idő alatt? :)
2023. jan. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 anonim ***** válasza:
77%

ChatGPT még nagyon messze van attól hogy használható legyen.

Nagy, általános dolgokat könnyű megcsinálni, sokszor van viszont programozásban olyan dolog ami jóval kevésbé látványos de tudnia kell a kódodnak.


Pl én adatokkal foglalkozok. Technikailag meg tudok írni egy kódot ami feldolgozza az adatokat 1 nap alatt, de a valóság nem ilyen egyszerű.

Az adatokat sokszor össze kell szednem több adatbázisból, össze kell azokat csatolni, tisztítani kell, ki kell szedni az irregularitásokat, nem hasalhat el az prodban egy apró hiba miatt. Ez a része a munkának ami sokszor hónapokat is elvehet és hirtelen az 50 soros kódból 1000 soros kód lesz.

2023. jan. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 anonim ***** válasza:
72%
Van egy kifejezetten jó oldala is a ChatGPT-nek, legalább a sok tanulatlan hülye aki kettes matek érettségivel és 4 hónapos gyorstalpalókkal akar betörni a milliós fizetések miatt az IT szektorba, de semmi egyéb motivációjuk nincs megijednek hogy nem lesz munkájuk és csak az értelmes minőségi szakemberek maradnak akiknek a tudásuk nem csak addig terjed egy állásinterjún hogy ki tudják választani egy tömb legnagyobb elemét.
2023. jan. 14. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 anonim ***** válasza:
63%

Most egy cégnél interjúnál kiadott kódolós feladatra tökéletes visszajelzést kaptam, hogy gyors, jól megtervezett, oop irányeelveket követi stb...


100%ban chatGPT-vel irattam meg, minden sor kódot. Unit teszteket is, integrációs tesztet, mindent...


Valószínűleg fel is vesznek.

2023. jan. 14. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!