Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Junior szinten számít bármit,...

Junior szinten számít bármit, hogy mit csináltál szakmai gyakorlaton és milyen projecteid vannak vagy csak a nyelv a fontos és hogy tudj programozni?

Figyelt kérdés

Tehát ha pl.: szakmai gyakorlaton csináltam x dolgot és ugyan ezzel a dologgal kapcsolatban van csak projectem, az számít-e valamit, vagy teljesen mindegy csak ismerjem kellően a nyelvet és tudjak programozni, a többire pedig megtanítanak?


Direkt nem szerettem volna konkrétabban fogalmazni, mert ez sok nyelvre igaz lehet és hátha később valakinek ez a kérdés még hasznos lehet:)



2023. jan. 18. 00:56
 1/9 anonim ***** válasza:
35%
Számít. Valamit illik felmutatni.
2023. jan. 18. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%
Van, ahol számít, van ahol nem. Általában a technológia fontosabb, mert a téma a legtöbb cégnél túl specifikus.
2023. jan. 18. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
44%
Amikor interjúztatok az érdekel jelenleg mit tud és egy adott problémát/feladatot hogyan oldana meg.
2023. jan. 18. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%
Nagyon sokat számít, hiszen az interjúkat általában ismerkedéssel kezdik, és ha nem tudsz miről mesélni, az gáz. Nagyon fontos, hogy beleéléssel, lelkesedéssel tudj mesélni arról, hogy miket csinàltál, nagyon jó benyomást tesz. Nehogy azt hidd, hogy csak a programozási feladatok számítanak. Azokat még egy antiszociális kocka is megoldja, de a legtöbb cég normális emberekkel szeretne együtt dolgozni.
2023. jan. 18. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
számít.
2023. jan. 18. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Amikor interjúztatok az érdekel jelenleg mit tud"


Akkor is, ha soha semmit nem rakott össze életében? Elég, ha elmondja neked szóban, hogy tudja mi az, de még soha nem dolgozott semmin hetekig, hónapokig? Nagyon-nagyon erősen kételkedem ebben, hogy ez akármire is elég.

2023. jan. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
9%

#6

Arra való a tesztfeladat, nem kell hisztizni

2023. jan. 19. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hisztizni? Te mindenkivel így beszélsz? Nem hisztizek, reálisan látom (azt, amiben élek 15 éve). Ha semmit sem csináltál, semmit sem érsz a pályán. Meg lehet csinálni egy beugró feladatot, de az önéletrajzon és a Github-on sincs semmi, mert eddig sikeres távolbanéző voltál, akkor már a feladatig sem jutsz el, mert esélyed sincs bizonyítani. Ha mégis megkapod a feladatot, mert mindenkinek kiosztják ész nélkül, akkor meg utána esel ki, amikor valaki rá is néz a papírjaidra és leesik neki, hogy ténylegesen még soha semmit nem csináltál.


Ez nem hiszti, hanem tény.

2023. jan. 19. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha reálisan látnál dolgokat, nem lenne 30% alatt az értékelésed a kategóriában.


Engem nem érdekel, hogy ki mit és hol csinált, az érdekel, hogy azt tudja-e, amire nekem van szükségem. Direkt olyan tesztfeladatot adok, aminek életszaga van és kellően komplex. Abból le tudom venni azt az infót, amire nekem szükségem van, a többihez semmi közöm, tapasztalt kollégánál nagy része ráadásul üzleti titok, amiről nem is kérdezhetem.


Nincs mindenkinek pet projectje és nem is kell, hogy legyen ahhoz, hogy értse a dolgát. Van több olyan fejlesztőnk is, akinek nem volt semmi, mert ha épp nem egyetemre járt, akkor dolgozott. Remekelt a szakmai teszten és remekel munka közben is, engem más őszintén szólva kurvára nem érdekel.


Pár hresnek fétise kiszórni azokat, akik nem a szakmájukkal kelnek és fekszenek, én nem robotokat keresek, hanem jó munkaerőt, aki addig, amíg ott van, képes ellátni megfelelően a feladatait. Hogy otthon kódol vagy sem, az nem az én ügyem.



Mindemellett, feltalálták a próbaidőt. Bárkivel megeshet, hogy valakit félreismer interjún. Olyan is van, aki a referenciáit mással csináltatta. Évfolyamtársam volt az illető. Ennyit erről.

2023. jan. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!