Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Érdemes android fejlesztőként...

Érdemes android fejlesztőként tanulnom?

Figyelt kérdés

Már több nyelvet is tanultam és most a Unity motort tanulom, de nem tudom el tudnék-e helyezkedni.

Nagyon nehéznek tűnik, de gondolom csak idő kérdése. Mivel érdemes tanulnom, egyáltalán megéri, vagy webfejlesztőként többre mennék?

4,5 éve tanulok programozni, de nem vettek fel egyelőre sehova :((

Mire van igény leginkább? Hirdetések néha angulart írnak, néha kotlint, de unityt nagyon ritkán.



2023. febr. 2. 15:36
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:

Androidnál egyértelműen Java és Kotlin nyelv alapos ismeretére van szükség, néha esetleg React Native, de az már crossplatform, más világ.

Természetesen megéri, de nem igazán itthon mivel a mobilfejlesztési piac nem igazán él Magyarországon tapasztalataim szerint.

Az meg hogy 4.5 éve tanulsz programozni és nem tudtál még sehová bekerülni, mondhatni egyéni hiba mivel rohadt nehéz juniorként elhelyezkedni, de nem ennyire.

Magyarországon webeseknek van a legtöbb állás (akár frontend akár backendet nézünk), azon belül is nagyrészt React vezeti frontend vonalat és még mindig a PHP a backendet, de világ szinten a C# és a Java fejlesztőkre van a legnagyobb kereslet.

2023. febr. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:

utóbbi egy-két évben próbáltam elhelyezkedni, egyetem mellett, de valóban nem szeretnék Magyarországon maradni.

Java valamiért sosem volt a kedvencem, igazából C,C++,Python,C#,PHP ami tetszett nagyon eddig, meg volt még Haskell,Pascal ami tetszett, de ezek tudom hogy nem piacképesek.

Hol érdemes munkákat keresni? Diák vagy gyakornoki inkább?

2023. febr. 2. 16:42
 3/30 anonim ***** válasza:
És mi a szint, ameddig eljutottál? Mik voltak az eddigi legkomolyabb programjaid?
2023. febr. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
78%

"utóbbi egy-két évben próbáltam elhelyezkedni, egyetem mellett, de valóban nem szeretnék Magyarországon maradni."


Ha Magyarországon nem kellettél sehova szerinted külföldön mennyire fognak kapkodni utánad a cégek?


Megsúgom: semennyire. Egészen addig ameddig nincs diplomád és tapasztalatod egy nevesebb nemzetközi multinál. Pályakezdő / frissdiplomás pozikra több százszoros túljelentkezés van külföldön.


Egyébként meg semmi értelme száz nyelvet tanulni és a technológiák között ugrálni, 1 területet kell kinézni és abban mélyíteni a tudásodat minél mélyebbre majd valós tapasztalatot szerezni a területen.

2023. febr. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%

Pár ismerősöm (én pont nem :D) az egyetemi gyakornoki helyén maradt, ugyanis igényt tartottak rá.

Így ha ott marad utána akár "éhbérért" (jól tudjuk hogy az IT iparban ez a kifejezés elég relatív) már megéri mert utána egész nyugodtan mehet mediorként munkáért.

Neked hol volt a gyakornoki helyed (a kérdés ezen része költői, nyilván nem cégre, városra vagyok kíváncsi), és miért nem próbálod meg ott?

Egyáltalán milyen diplomád van, van már diplomád?

2023. febr. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

saját projektként csináltam egy kódoló-dekódoló programot Pythonban, ami szinte ismétlés nélkül működik és egy többszáz oldalas kódtáblát használ amit egyedileg lehet legenerálni és megnyitva csak egy átláthatatlan katyvasz. Ha mindkét félnek megvan a kódtáblája, az alapján tud csak kódolni vagy dekódolni. Egy betűt körülbelül 8000 féleképp lehet leírni, a kód pedig számok kombinációja

pl:

10.90.8 -> a

de pl:

110.0.40 -> a

0.5.8 -> #

ezen kívül:

-képes megkülönböztetni a kis és nagybetűket

-a kódtáblában nincsen tagolások, egy teljesen összefüggő szöveg, amit nem lehet átlátni

-ami szóközként van benne, az valóban szököz, mármint nem tagolás, hanem mint karakter

-képes kezelni különleges karaktereket és számokat is

-teljesen véletlenszerűen választja ki a karakterhez tartozó kódot

-(szerintem) kódoló és dekódoló program nélkül feltörhetetlen a kódtábla

-kódtábla nélkül biztosan feltörhetetlen egy kód (mert mind egyedi)

-körülbelül 48000^100 variációjú kódtábla hozható létre

Erre a projektemre vagyok a legbüszkébb, mert saját ötlet alapján csináltam és végig élveztem a készítését.

Emellett ugye játékokat készítek (próbálok), de még nincs kész programom, mert elég időigényes.

Meg persze amit egyetemen kérnek, legutóbb pl. PHP-ben kellett elkészítenem egy szavazólistát, ahol lehet szavazatot létrehozni, regisztrálni, bejelentkezni, szavazni a szavazatokra, természetesen reg és log teljes validálással, ezeket eltárolni JSON fájlokban, stb...


Ha tudsz ajánlani olyan munkakört, ahol a kódoló algoritmust előnyben részesítenék és hasonló dolgokkal foglalkozhatnék, annak nagyon örülnék, szeretem a kreatív munkákat, minél kevésbé legyen monoton.

Webből pedig HTML5 CSS3 dolgokat tudom, ami elengedhetetlen ha PHP-zni akarnék, JS szintén megy valamennyire, mert nyilván tanultuk és csináltam egy játékot vele év közben, de inkább PHP felé szeretnék mozogni ha mindenkép webfejlesztés lenne a cél.

2023. febr. 2. 17:25
 7/30 A kérdező kommentje:
Igen, valóban nem kell mindent megtanulnom, de nem tudom merre menjek tovább, sok dolog érdekel, szeretek photoshopolni, de tudom hogy grafikusként nem keresnék jól, viszont találkoztam már olyan webfejlesztői vagy adroid fejlesztői munkával, ahol előny volt a photoshop, illustrator vagy valamilyen más vektorgrafikus program, úgyhogy nem tudom mire lesz szükségem és az egyetemen el is várják az univerzális tudást egyelőre
2023. febr. 2. 17:35
 8/30 anonim ***** válasza:
24%

"saját projektként csináltam egy kódoló-dekódoló programot Pythonban..."


Ennyi amit ki tudtál hozni magadból 4-5 éves programozás után? Épp ezért nem kellesz sehova, ilyen feladatot körülbelül 5 hét után adnak házi feladatnak gólyáknak egy normálisabb egyetemen programozás alapjai tárgyból.


Ajánlom hogy nagyobb kaliberű fejlesztésekbe fogj bele és ettől azért komplexebb dolgot csinálj hogy komolyan vegyenek a cégek

2023. febr. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

ELTE programtervezőn tanulok, ami szerintem egy "normálisabb" egyetem. Teljesen más feladatokat kértek, sokkal összetettebbeket, viszont egyszerűbb volt őket megoldani.

Például: preprocesszor szimbólumok definiálása, amivel dinamikus tömböket inicializáltunk. Ebben pl el kellett tárolni egy fájl sorait. Pointereket kellett kezelni és dinamikusan kellett kezelni a memóriát, stb... A végén pedig csak egy egyszerű szócsere lett az eredmény, de ezt egy sima fügvénnyel is meg lehet oldani Pythonban például.


Igen egy sima bijektív leképezéses kódoló algoritmust valóban meg lehet oldani pár hét után, de az olyan is lesz, tele lesz ismétléssel és kódtábla nélkül simán feltörhető. És kinek kell egy olyan kód, amit feltörhet szinte akárki?


Ebben a feladatban nem is az a lényeg, hogy hány éves tapasztalattal lehet megoldani, hanem hogy egy hatékony program, amihez szerintem kellett kreativítás és nem találkoztam hasonlóval sem, de ha szerinted egy egyszerű feladat, akkor készíts el legalább olyanra mint én.

2023. febr. 2. 18:48
 10/30 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy biztos ügyes vagy és nagyon szorgalmas, de nincs olyan tudásod ami a piaci igényeknek megfelelne. Pl a pythonos kódoló-dekódoló fainul hangzik, meg tuti sok hasznosat tanultál, de ha csak nem használtál pandast és numpyt, akkor mondhatni semmit nem ér ez a projected a cégeknek. Mármint ha van más projected és ezt mellé teszed, akkor ez igenis sokat jelent, mert látják foglalkozol ezzel a szabaidődben, viszont önmagában semmi olyat nem tanultál ezzel, amit munkád során használnál.


Maradjunk pythonnál. Ha szeretnél vele munkát kapni, akkor az alábbi tudás ér sokat:

- data engineer/data science pozira: pandas, numpy alapjainak erős ismerete és python nagyon mély technikai ismerete (szóval ide tanulnod kell, hogy mi hogyan és miért úgy működik) + linux felhasználói szintű ismerete (ami nem azt jelenti, hogy linux mintet letöltöd és huuu tudom használni) meg erős SQL skillek se ártanak az elején, mert szinte biztosan sokat használod majd pályakezdőként

- backend pozira: flask/django ERŐS gyakorlati ismerete, html, css, js alapokat tudd és tudj használni adatbázisokat python kódból, tehát ebből eredően alap SQL ismereteket is kellenek még

- tesztelő pozi: selenium és python ERŐS gyakorlati ismerete, js, html, css alapok ismerete


Szóval ha python érdekel, akkor olyan projecteken dolgozz amikben felhasználod a fentebb említett skilleket, pl backend esetén csinálsz egy weboldalt ahol nem annyira a kinézeten hanem a funkcionalitáson van a hangsúly és ezt flaskben/djangoban írod majd meg és adatbázist is használsz benne. De a lényeg, hogy ha megnézik a projected, akkor legyen benne a pozihoz releváns kód. Na meg neked is jó gyakorlás ez.



Egyébként nem bántásnak írom, de valami miatt rosszul tanulsz programozni. Most ennyi leírás alapján szerintem vagy nem tuftad, hogy piac elvárásai szerint kell tanulni vagy túl sok nyelvbe belekezdtél és nem mélyedtél el egyben nagyon. De bármi legyen is az oka, jobb ha észreveszed és javítasz rajta, mert most még nem gond, de diploma után hatalmas problémáid lehetnek ebből, pláne ha már dolgogol és lassan fogsz fejlődni.

2023. febr. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!