Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mekkora programozói tudás...

Mekkora programozói tudás kellene ahhoz, hogy valaki létrehozzon egy, a gyakorikerdesek.hu-val egy az egyben megegyező oldalt?

Figyelt kérdés
Nem akarok ilyet csinálni, csak felmerült bennem a kérdés, hogy vajon mekkora programozói tudást igényelt ennek az oldalnak a létrehozása.

2023. márc. 2. 23:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
19%
Ez relatív. Neked nagy. Én láttam már bonyolúltabbat is, amire lenne is ötletem a hogyanokra.
2023. márc. 2. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
90%

Manapság pár hét alatt össze lehet dobni a gyaxinál biztonságosabb és funkcióbővebb oldalt, mobil appal, normális értesítésekkel, válasz rendszerű hozzászólásokkal, közösségi funkciókkal, stb.


Azóval nem nagy szám...

2023. márc. 3. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
2%

Tekintve, hogy semmi egyedi funkciója nincs, így összeollózod a kész kódrészeket, amik kellene és kész.

Ehhez minimális programozói ismeret kell. Mondjuk amit egyes középiskolákban leadnak az elég.

2023. márc. 3. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Valahol azt olvastam, hogy egy profi programozó néhány óra alatt összedobna egy ilyen oldalt. Ez helytálló kijelentés?
2023. márc. 3. 01:18
 5/17 anonim ***** válasza:
91%
Néhány óra alatt biztosan nem, de egy hét alatt simán.
2023. márc. 3. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
89%

Néhány óra alatt azért nem lehet ezt megoldani, mert egyszerűen nem tudsz kódot írni olyan gyorsan, még ha szóban diktálhatnád se tudnál végezni annyi idő alatt.


Egy gyakori elkészítése így nézne ki:

-Tervezés, hogy milyen funkciók legyenek, hogyan valósítod meg etc. Ez egy medior fejlesztőnek pár óra lenne és már meg is van a kész terv faszán felvázolva.

-Fejlesztés, itt kellene kódot írni. Mivel ez egy teljesen basic oldal frontend/backend részről, így nem nagyon kellene egy mediornak elakadnia, szóval csak a gépelési sebesség függvénye lenne. Szerintem pár nap alatt végezni lehetne vele.

-Tesztelés, hogy minden jól működik-e stb. Erre egy nap gyakori esetében bőven elég.


Szóval 1 hét alatt megoldható lenne. Ha rendes megbízás lenne, akkor 2 hét, mert napi 8 óránál (szünetekkel együtt, amibe kényelmes egy órás ebéd is van) nem fog vele senki se foglalkozni. Meg ez esetben kellene normális dokumentáció, jobban figyelni a biztonságra, production ready kódot írni stb stb.

2023. márc. 3. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
85%
Egy junior backendes és egy junior frontendes pár hét alatt összedobná.
2023. márc. 3. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 vmg ***** válasza:
89%

"Mondjuk amit egyes középiskolákban leadnak az elég."


Amit egy középsuliban tanítanak az ehhez édes kevés.

Egy középiskolás max akkor tudna ilyet csinálni ha iskolán kívül is foglalkozik programozással, csak az iskolai tanagyag elsajátításával biztos hogy nem.

2023. márc. 3. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Ügyesebb diákok a BME-n összedobnak a gyakori kérdések lebutított válatozatának szintjén szakdoga témákat Bsc képzés végén. Ha ők több időt szánnának rá és esetleg diploma után is foglalkoznának vele picit, akkor simán megtudnák csinálni.


Kb 1 éves tapasztalattal ügyes full stack junior szerintem 1 hét alatt megcsinálja, de bele kell venni, hogy nem mindenki "full stack" fejlesztő és aki az is többnyire csak "backend fejlesztő, aki látott már frontendet és tud google segítséggel, meg a projecten található példákkal full stack feladatokat megodlani."


Meg szerintem azt is érdemes hozzá venni, hogy hiába dolgozik valaki egy +100 fős cégben nagy banki projecten, ahol kényelmesen el van elég bonyolult fejlesztésekkel, az nem olyan mint 0-ról egyedül összerakni valamit.


Fentebb említettem, hogy egy projecten vannak példák. Nagyon kevés alakalommal kell teljesen egyedi dolgot csinálni és arra is rátudsz kérderni a környezetedben. Meg van pár dolog, amit tényleg csak 1-2x kell 1-1 projectnél, így elég kevesen értenek hozzá. Például nálunk cégeb belül volt, hogy random felkiáltott valaki, hogy "Bárki ért az OAuth2-höz?!?" 10 backend fejlesztő nézett tovább csendben a képernyőre, pedig nem nagy cucc, de elég ritkán kell hozzá nyúlni egy projecten.


Szóval csak egy ügyes, full stack fejlesztő csinálná meg gyorsan, aki hobbi szinten otthon fejlesztget dolgokat. A legtöbb fejlesztőnek hetek lenne.

2023. márc. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
20%

#8

De elég, mivel ténylegesen kódot ilyen esetben nem kell írni. Neked annyira kell értened, hogy mit másolsz kb és az összemásolt részeket egymással kell egyeztetni.

Ez tényleges programozói tudást nem igényel.

2023. márc. 3. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!