Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szoftverfejlesztő távmunkában...

Szoftverfejlesztő távmunkában mennyire jellemző, hogy lekorlátozott céges gépet adnak?

Figyelt kérdés

Most készülök váltani. Eddig mindig vagy saját gépen dolgoztam, vagy a céges laptopon rendszergazda jog volt, szóval nyugodtan tudtam telepíteni, amit akartam.

Most azt mondták, hogy mivel ügyféladatokkal is fogok dolgozni így nem dolgozhatok saját gépen, mindenképpen céges gép lesz.

Azt feltételezem, hogy szoftverfejlesztőként azért nem lesz lekorlátozva a gép, de ki tudja. Nem akarok minden csipcsup Vscode vagy GIT telepítésért külön kérést feladni. Meg van pár dolog, pl. Total Commander, ami nélkül nem tudok létezni.

Német cég egyébként.


Főleg aki homeoffice dolgozik: mennyire általános, hogy admin vagy a saját céges gépen? Hogy lehet esetleg erre finoman rákérdezni a cégnél, anélkül, hogy azt hinnék, agyon akarom hackelni a gépet?



2023. márc. 9. 08:10
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Rendszergazda vagyok. Nálunk úgy van, hogy alapvetően mindenki korlátozott, de ha valaki igényli, és indokolt, akkor kaphat rendszergazda jogot. Természetesen a gép előkészítése előtt megkérdezzük (megkérdezem) a leendő felhasználótól, hogy milyen szoftvereket szeretne rá. A Total Commander egyébként is alap, de bármi mást, aminek nincs technikai, vagy jogi akadálya, és indokolt, feltelepítek a gépére. (Mondjuk az uTorrentet nyilván nem fogom még kérésre sem feltenni.) Azt azért egész jól lehet tudni előre, hogy mikre lesz szükség, és mikre nem. ;-) Az általában úgyis adott, hogy az adott végnél milyen szoftverekkel dolgoztok.
2023. márc. 9. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
45%

Nagy cégeknél korlátozva van a gép. Telepíteni nem tudsz rá, interneten is csak bizonyos oldalakat érsz el. Total Commander, persze, álmodozz csak :D

Olyan lehet, hogy a fejlesztőket leválasztják a központi hálózatról és dedikált fejlesztői domainben van a gépük, olyankor lehet engedékenyebb a policy. Az egyik cégnél ahol dolgozok pl. a fejlesztői gépen rendszergazda vagyok, de ott nem érem el a céges levelezést, teljesen le vagyunk választva a "normál" hálózatról. Így minden fejlesztőnek két gépe van, egy levelezésre és megbeszélésekre, egy másik fejlesztésre. De ahol csak egy gépet adnak, ott minden korlátozva van. Ha valamit telepíteni akarok, akkor kiválasztom az alkalmazástárból és a rendszergazda távolról felrakja. Sőt, mondok jobbat, az USB portok is le vannak tiltva, semmilyen file-t nem tudsz se letölteni, se feltölteni a gépre. Csak a céges filemegosztásokat használhatod, amit monitoroznak.

2023. márc. 9. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Ket magyar multinal dolgoztam eddig, az egyiknel rendszergazda voltam a sajat gepemen es barmit ra tudtam telepiteni, a masiknal nem voltam rendszergazda es csak a ceges szoftverkatalogusbol tudtam programokat telepiteni, ahol a munkahoz szukseges programok (Vs Code, git, stb) megtalalhatoak voltak.
2023. márc. 9. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Nyilván torrentet nem akarok felrakni, de pl. egy Ditto nagyon hasznos, illetve én frászt kapok a Win10 menüjétől, szóval classic start-ot használok.

Az meg, hogy csak bizonyos oldalakat érsz el fejlesztőként megint őrültség, mikor rengetegszer kell dokumentációt keresni.

2023. márc. 9. 08:46
 5/22 A kérdező kommentje:
Rá lehet valahogy az ilyen policyre kérdezni amúgy? Mert ha agyon lenne korlátozva a gép, akkor nem biztos, hogy el akarom fogadni a melót.
2023. márc. 9. 08:47
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Bármire rá lehet kérdezni, de annyi kompromisszumkészséged legyen már, hogy nem sértődsz meg azon hogy esetleg a start menüt nem lehet megbuherálni. Az eszköz nem a tiéd, munkavégzés céljára kapod meg és nem a saját igényeidre formálni.
2023. márc. 9. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

"Rá lehet valahogy az ilyen policyre kérdezni amúgy?"

Igen.

Felkeresed a rendszergazdát, és megkérdezed, hogy "figyu Béla, a home office-os gépek mennyire lesznek lekorlátozva?"

Tudod: kommunikáció.

2023. márc. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Jelentkeztem egy álláshírdetésre, ami teljesen remote volt. Nem olvastam el a hirdetésben, de az egyik követelmény, hogy legyen laptopja a jelentkezőnek.


Nyílván van, de ez nagyon gáz. Csak az után néztem újra a hírdetést, hogy az interjún 10 percet kellett beszélnem a laptopomról és, hogy milyen erős.


Ezt a lehetőséget megköszöntem és visszamondtam. :D


A mostani hely ahol dolgozom ott meg korlátozás nélkül kaptam laptopot, de van rajta valamilyen megfigyelő szoftver, aminek nem néztem utána igazán, mert nem érdekel ha látják, hogy IntelliJ-ben kódolok és közben youtubeon megy valami podcast. Másra meg nem használom.

2023. márc. 9. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Nekem egy netrádióra van előfizetésem, azt szoktam hallgatni. Meló közben az instumentális zene nekem segít koncentrálni.
2023. márc. 9. 09:40
 10/22 anonim ***** válasza:
Adnak saját belsős gépet vagy egy ssd-t
2023. márc. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!