Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miért a pythonnal szenvednek?

Miért a pythonnal szenvednek?

Figyelt kérdés

A sok kezdő miért a pythonra cuppan rá? Ahelyett válaszhatna valami sokkal jobb nyelvet, mondjuk pascalt. Az mégis csak többet ér, mint az interpreteres, tetű lassú python. Ha tovább folytatja a tanulást, ha felhagy vele egy idő után, akkor is jobb választás a pascal, mert azzal legalább létre tud hozni natív alkalmazásokat, amikhez nem kell futtatási környezetet installálni, mint a pythonhoz.

Ráadásul, a pascal kifejezetten tanulás céljára lett tervezve.



#Pascal #Python #kezdő nyelv #tanuló nyelv
2023. ápr. 30. 02:03
1 2 3 4 5 6 7
 1/66 anonim ***** válasza:
93%
Nem szenvednek vele, megtanulják. Piacképes nyelv. Ugyanez a Pascal-ról nem mondható el.
2023. ápr. 30. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/66 A kérdező kommentje:
Hogy tanulnák meg?
2023. ápr. 30. 04:12
 3/66 anonim ***** válasza:
84%

Python-nal sok irányba el lehet menni, vannak projektek, melyeknek a részét képezi a Python kód. Pascal-lal nem.

Bele lehet ragadni olyanba is, hogy én - régen, a '90-es évek közepén - Pascal-t tanultam - aztán később is, a számtech suliban. Szakmailag nem dolgoztam soha semmiben, de ha nekem, személyesen kell gyorsan valami, azonnal megvalósítom Pascal-ban. Ha tudtam volna más, piacképesebb nyelvet anno, az nagyon jól jönne.

2023. ápr. 30. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/66 anonim válasza:
86%

Ezért: [link]

A Python a JS után a második legnagyobb nyelv GitHubon és ennek ellenére még benne van a top 10 legtöbbet nőtt népszerűségű nyelvben.

Emellett egyszerűen és gyorsan tanulható és ami nagyon fontos.

Az meg, hogy interpreteres nyelv, és lassabb, mint egy compileres, egy kezdőnek teljesen lényegtelen.


De arra tippelek, hogy ezt te is tudod, csak reggel 2-kor az alkoholgőzös mámor lecsengésekor már csak ilyen színvonalú trollkérdésre volt energiád. 🙄

2023. ápr. 30. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/66 anonim ***** válasza:
85%
Megjegyzem, egy kezdőnek sokkal gyorsabb egy interpreteres nyelv, mert sokat hibázik, kísérletezik, állandóan piszkálja a kódot, és így nem kell újrafordítania minden apró hiba után.
2023. ápr. 30. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/66 anonim ***** válasza:
84%

Az hogy tetű lassú az alapból hülyeség. Sokkal könnyebb optimalizált kódot Pythonnal írni (főleg kezdőként) mint a legytöbb nyelvben. Plusz nagyon sok könyvtár mint numpy vagy pandas nagyon gyors, mivel C ben elég szépen optimalizálva lettek.


Másrészt Python piacképes nyelv és jóval könnyebben el lehet sajátítani a programozás alapjait.

Inkább választanék C++ Javat vagy Pythont kezdő nyelvnek mit Pascalt.

2023. ápr. 30. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/66 anonim ***** válasza:
72%
A Pascal egy legalább 30 éve elavult nyelv, bár objektumokkal (Delphi) egy fokkal jobb. Szerintem semmi szükség "oktatási" nyelvekre. A JavaScript is interpreteres, az nem zavar? Szintén szeretik a kezdők (is).
2023. ápr. 30. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/66 anonim ***** válasza:
75%
Egyébként a Python az indentált kód írására is rászoktatja a kezdőt, mert ezt megköveteli.
2023. ápr. 30. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/66 anonim válasza:
84%
Pascal LoL, delfipapa megint beszipuzott
2023. ápr. 30. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/66 anonim ***** válasza:
70%
Pascal… 😂😂😂🤦‍♂️
2023. ápr. 30. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!