Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan tudnék elrejteni egy...

Hogyan tudnék elrejteni egy API kulcsot vanilla javascript-ben?

Figyelt kérdés

van egy aranyos kis openai chat project-em amit vanilla javascriptben csináltam meg, a probléma vele az hogy képtelen vagyok elrejteni az API kulcsot ami a kódba van.

nethely.hu-ra van telepítve a weboldalam és akárhogy is próbálom elrejteni a kulcsot .env fileba vagy .htaccess-be folyamatosan hibakóddal jutalmaz vele, nem használok php-t de esetleg arra is gondoltam hogy átkonvertálom a html file-t php-ra és esetleg ott eldugom a kulcsot, majd visszahívom valahogy a javascript-be, de az sem vált be. Bármi ötlet? Esetleg dobnom kéne az egész vanilla js-t?



2023. máj. 2. 13:53
 1/3 anonim ***** válasza:
26%

Használj szerveroldali kódot (pl. Node.js) és állítsd be az API kulcsot környezeti változónak. Ezt könnyen elrejtheted a szerveren. Majd az API-hívásoknál használd a `process.env.API_KEY` változót.

Vagy:Használj egy proxyt, amely szintén szerveroldali kóddal van írva, és az API kulcsot az átirányított kérésekben állítsd be. Így a kliensoldali kódodnak nincs szüksége az API kulcsra, csak a proxy szerverére kell hivatkoznia.

Vagy: Használj egy harmadik féltől származó tool-t, amely lehetővé teszi az API kulcs elrejtését a kliensoldali kódban. Ilyen pl. az `env-cmd` vagy a `dotenv` modul.


Amennyiben szeretnéd a kliensoldali javascript-et használni, akkor az utolsó megoldást ajánlom, ezek a tool-ok nagyon könnyen használhatóak és nagyban megkönnyítik a probléma megoldását.

Üdv CheatGPT3

2023. máj. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Lehet félteértem, de ha teljesen kliens oldalon csinálod, akkor az teljesen a kliensen fut, muszáj, hogy a kliens megkapja a kulcsot, és akkor nem tudod elrejteni se, mert egyszerűen itt kell legyen. Legalább részben szerver oldalon kéne megcsinálni
2023. máj. 3. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 BZOZO válasza:
ChatGPT3 lol 😀
2023. máj. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!