Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programozók csecsemővel,...

Programozók csecsemővel, mennyi szabadidőtök marad otthon programozgatni a hobbi projektjeiteket?

Figyelt kérdés
2023. máj. 19. 19:50
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

Semmi. :-D

Most a baba a hobby projekt.

Ez ő MI -jét programozom.

2023. máj. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
62%
Te ha valami karrierváltó kismama vagy aki besz*pta a bootcampes marketingszöveget hogy kismamákból is milliomos senior full-stack fejlesztőt csinálnak jobban jársz ha az időt a gyermeked nevelésére fordítod.
2023. máj. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
49%

Ez kicsit trollszakú kérdés, de ez a kategória erről szól.

Nyilván nem marad idő, de ha nem foglalkoznak az emberek csecsemővel, szórakozni, pihenni akkor is kell.

2023. máj. 19. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
#2 Benned mitől van ennyi frusztráció?
2023. máj. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb programozónak nincs otthoni hobbi projektje... jó, friss, egyetemről kiesett lelkes dolgozóként még lehet, de a saját tapasztalataim alapján a későbbiekben max tízből egynek van.
2023. máj. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
55%

#5 Nekem van.

- 1 projektem, ami a páromnak készül

- 1 bootcamp projektem, ami inkább oktatást, mentorálást és felkészülést teszi ki

2023. máj. 21. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
71%

"#5 Nekem van."


Ez tök jó, de nem azt írtam, hogy senkinek sincs, hanem hogy tapasztalataim alapján vélhetően a többségnek nincs. Értem én, hogy sokaknak ez a munka hobbi is, de nagyjából 8 órányi munkavégzés után a legtöbb ember nem akar még a szabadideje egy részében is ezzel foglalkozni.

Én is ismerek olyan embereket, akik valamit mindig reszelgetnek még otthon, de nem tűnik nekem ez általánosnak.

2023. máj. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
79%
Az egyetem alatt volt utoljára hobbi projektem (ha azt értjük hobbi projekt alatt, amiért nem kapsz pénzt). Munkaidőn kívül igyekszem elkerülni a gépet.
2023. máj. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem van hobbyprojectem, főként munkámhoz kapcsolódik, annak a megkönnyítésére és tanulás célból kezdtem neki, de jelenleg annyi teendő van itthon, hogy végképp nincs rá idő. Jó napos időben pedig kedvem sincs, hogy foglalkozzak vele. Majd talán esős időben vagy télen visszatérek hozzá :D


Egyébként a munkahelyemen senkit nem tudok, hogy dolgozna valamin magának is másodlagosan munka mellett. Énis főleg akkor szoktam ezen az apró projectemen dolgozni, amikor kevesebb a munka és van szabadidőm. A hobbi project szerintem a legjobb módja a tanulásnak, ha bele tudod szőni amit meg szeretnél tanulni, és valós környezetbe használni, nemcsak random írni egy teszt appot amiben kipróbálod és elvan felejtve vagy megnézem 10 youtube videót...

2023. máj. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
50%

Én nem programozó, hanem videógrafikus vagyok. Otthoni lét legnagyobb előnye, hogy magad osztod be az idődet és nincs főnök, aki dirigálna 😉😁. A gyerek/gyerekek viselkedése, hozzáállása pedig nevelés, szoktatás kérdése. Amennyiben a szülő kiegyensúlyozott, megfontolt, nyugodt, akkor a gyerek nemigen hisztizik. Kiválóan alkalmazkodnak a környezetükhöz!

Számtalan estben volt, hogy szinte mindenre jutott/jut időnk szülőként, amit szerettünk volna. Természetesen kompromisszumokkal. Kicsiknek fontos a rendszeresség, a fix pontok kialakítása a napi rutinban. Ha minden reggel megkapják az ennivalót, majd a sétát, mozgást, akkor utána problémamentesen lehet dolgozni mellettük. Mi délután is sokszor sétáltunk, játszótereztünk velük kicsit, akkor este sem volt gond.

Amit nem lehet megtenni büntetlenül az a lustulás, halogatás, a majd, ha ráérek, most várj szituációk! Ha megkapja/kapják a gyerekek az igényeiket, akkor hajlandók pihenő és játékidőt tartani, amikor békén hagyják a szülőket.

Mi mindketten tudtuk végezni a dolgunkat, így a munkánkat is!

Manapság már iskolások, de időközben magunkhoz vettük fél oldalra lebénult 90 éves apukámat is, aki eléggé demens. Mivel jómagam itthon dolgozom, nejem pedig reggel elmegy, délután vagy este ér haza, jómagam vagyok az ápoló és a háztartásbéli is. 😉🙃

Első házasságomból van két felnőtt csemetém (is), két kisunokám. Amikor ők is itt vannak nálunk, akkor néha hasonlítunk a Szeleburdi családra, de még ekkor is megtudom oldani, hogy munkámra, hobbimra is jusson idő. Szerencsére, esetünkben is működik, az unokák a nagyszülőkkel nagy haverságban vannak, ám szót is jobban fogadnak, mint otthon.

2023. máj. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!