Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Játékot szeretnék készíteni a...

Játékot szeretnék készíteni a nulláróo. 2D-s platformerre gondoltam, de mivel nem csináltam még ilyet, nem tudom hogy kezdjek hozzá, milyen program, egyáltalán mi kell hozzá? (Alapszintű programozási készségeim vannak, de nem valami hatalmas tudás)

Figyelt kérdés

2023. máj. 25. 09:04
 1/7 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy mit akarsz milyen nyelven. Ez elég basic, de én pl. ezt használtam egyetemen első félévben a snake-emhez: [link]

Itt a programozási nyelv C volt.

2023. máj. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mit értesz pontosan az alatt, hogy nulláról? Ha nulláról-nulláról, akkor egy általad választott nyelv, a hozzá való fejlesztőkörnyezet és egy fordító. Ha játékot akarsz írni, nem pedig enginet, akkor bármelyik ma népszerű játékmotor több mint elég erre(unity, unreal, godot, construct, gamemaker, a jó ég tudja mik vannak még, biztosan találsz pár alternatívát).
2023. máj. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az alaphelyzet az hogy van egy ötletem amit meg szetetnék valósítani. A terv játékíras lenne. Hol tudok ilyen engine-t szerezni? Hogy tudnék hozzákezdeni az egészhez? C# lenne a nyelv ha azzal lehetséges.
2023. máj. 25. 10:52
 4/7 anonim ***** válasza:
A felsoroltak közül rákeresel bármelyikre, regisztrálsz egy personal editionre(vagy annak megfelelőre) ingyen, letöltöd, dolgozol. Unity alatt tudsz c# ban programozni. Tutorialokat is találsz töménytelen mennyiségben minden népszerű enginehez, hivatalosakat, nem hivatalosakat is. Youtube, vagy az adott engine doksija tele van ezekkel.
2023. máj. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!
2023. máj. 25. 13:32
 6/7 anonim ***** válasza:

C/C++ világat + OpenGL megértése egy jó alapozás ha grafikát akarsz tanulni.


Pl.: Itt egy pici ízelítő egy alap játékra:


https://www.youtube.com/watch?v=n-DAoenkS2I&list=PLiH4g_VR3i..


A youtube playlistben a többi videó pedig lefedi a BME Számítógépes Grafika tantárgyát, ami egy 3 kredites bevezető tantárgy a grafikus felületek fejlesztésébe. Azaz a játékfejelsztés alapját adja meg.


Persze ha nem a 0-ról akarsz játékot fejleszteni, akkor van rengeteg könyvtár és keretrendszer, ami elfedi a belinkelt videóban/videó sorozatban láthatott durvább dolgok nagy részét.

2023. máj. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Gdevelop vagy Construct3.

Érdemes a leggyorsabb utat választani nehogy beleunj.


Ha a programozni is akarsz tanulni akkor pl a Godot engine jó választás lehet ha nem akkor a fentebbi kettő ajánlatom.

2023. máj. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!