Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Javascriptben egy tömbnél meg...

Javascriptben egy tömbnél meg tudom-e csinálni azt, hogy a reduce tagfüggvénynél boolean értékeket vonok össze?

Figyelt kérdés

Az a baj, hogy pl. a false+true illetve a false&true eredménye is 0 lesz (gondolom az integral promotion miatt), és nem false.

Így próbáltam:

([...Array(p_number+1).keys()].slice(2).reduce((acc, elem) => (p_number % elem == 0) ? !!(acc&true) : !!(acc&false),false));



#javascript #logika #integral promotion
2023. máj. 25. 22:55
 1/3 A kérdező kommentje:

Megoldottam, ez lett az eredmény. Prímkereső 1 utasításban:

const isprime = (p_number) => {

return (p_number < 2) ? false :

(p_number == 2) ? true :

([...Array(p_number).keys()].slice(2).reduce(

(acc, elem) => (p_number % elem == 0) ? false : acc ,true));

};

2023. máj. 25. 23:41
 2/3 anonim válasza:
24%
&& az operátor amit keresel
2023. máj. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

1) == helyett ===, hogy elkerült az implicit típuskonverziókat

2) !!(bármi) mindig true/false-t fog visszaadni

3) Boolean(bármi) szintén true/false-t fog visszaadni

4) false+true nem 0, a boolean minden c nyelvben integrális típus, a true 1, így az egész értéke 1

5) & egy bitwise operator, aminek az eredménye szám lesz.. logikai értékeket logikai operátorokkal hasonlítunk össze (&&). true & false -> 0 míg true && false -> false

6) ez egy sor, nem egy utasítás

7) szoftverfejlesztésben nem az a cél, hogy minél olvashatatlanabb, lassú, lomha onelinereket írjunk, épp ellenkezőleg

8) két ternary operator egymásban már nehezen olvasható, kerülendő

8) ha tanulás a cél, akkor keresd meg a megoldásod határár. mi az a szám, amire már nagyon lassan mondja meg, hogy prím-e? gyorsítsd fel valahogy, pl memoization-nel

2023. máj. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!