Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mit lenne érdemes egy informat...

Mit lenne érdemes egy informatikus hallgatónak mélyebben kitanulnia nyáron, amivel jövő ilyenkor akár már pénzt is lehetne keresni?

Figyelt kérdés

Most fejeztem be az első évemet gazdaságinformatikus szakon. Elég sok mindenről tanultunk már ilyen rövid idő alatt is. Volt weblapfejlesztés, írtunk egyszerűbb játékprogramokat C#-ban, SQL is volt. Az előbbi kettő nem igazán fogott meg, viszont SQL-lel akár még foglalkoznék is? Megéri? Vagy valami teljesen mást lenne érdemes? Mivel lehet manapság igazán jól keresni az informatikán belül?


Elég sok mindenről lesz még szó a képzés alatt, de igazán részletesen szerintem semmiről, ezért szeretném mellette képezni magam.



2023. máj. 28. 16:31
 1/10 anonim ***** válasza:
24%

De, igazán részletesen is lesz majd ott szó sok mindenről, mint ahogy eddig is volt már szó - részletesen - néhány dologról.

Te még csak a bemelegítő köröket futottad le, amikor már piacérett leszel, az, ha minden jól megy, pont egy év múlva fog bekövetkezni. Akkor tudsz elhelyezkedni főállású státuszba vagy legalább gyakornoknak.

A jelenlegi tudásod szerintem most még nem tesz kelendővé. Sok cég még gyakornoki státusznál is elvár legalább három-négy félévet.

2023. máj. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
45%

A jobb cégek már rájöttek, hogy a legjobb szakemberek azok, akik saját maguk is tanulnak, nem csak azt, ami a vizsgára kell. Ebböl következik, hogy ezek a cégek simán felvesznek gyakornoknak, ha van jogviszonyod és elég jó vagy.


Azt tanuld, amit szeretsz csinálni. Ha az SQL tetszik, tanuld azt.


Nem konkrét technológiákkal lehet kitűnni a tömegből, hanem azzal, ha egy technológiával hatékonyan tudsz dolgozni. Hatékonyan úgy lehet dolgozni, ha sokat használod így megtanulod. Tanulni meg úgy lehet, ha szereted, amit tanulsz.


Tehát legyen ez az iránytűd: melyik az, amivel a legszívesebben foglalkoznál?

2023. máj. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
47%

Célszerű arra ráfeküdni amiben úgy érzed hogy jó vagy és szereted is.


SQL önmagában nem állja meg a helyét, ez csak egy technológia a sok közül, azt döntsed el hogy mi az amivel szeretnél foglalkozni és ahhoz válaszd meg az eszközöket.


Minnél előbb próbálj meg gyakornoki helyet keresni, ott ki tudod tapasztalni kicsit jobban, hogy mi is az a dolog ami téged érdekel, plusz tapasztalat nagyon sokat számít későbbi elhelyezkedésnél.

2023. máj. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 meszike91 ***** válasza:
0%
Szerintem a frontendet. Html, css és react.
2023. máj. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
72%

Mennyire másztatok bele az SQL-be vagy inkább úgy kérdezem, hogy volt rendes adatbázisok vagy valami hasonló nevű órád? Lehet csak SQL-es munkát találni, de akkor kell egy nagyon mély tudás az adatbázisokról, amit meg lehet, hogy nem fogsz szimpinek találni.


A kérdésed alapján szerintem nem igen vagy tisztában még a munkalehetőségekkel és az oda kellő tudással, szóval szerintem egy hetet szánj rá és nézd meg, hogy milyen nyelvvel miket tudnál csinálni. Meg szerintem hasznos lenne programozáson kívül más IT-s területeket is megnézni, hátha tetszene.

Miután megtaláltad a hozzád közel álló munkát, utána tudnál célirányosan arra tanulni. Nem tudom milyen mélyen másztatok bele a programozásba, de ha volt szó már OOP-ről is, akkor egy új nyelvetk dokumentáció alapján gyorsan megtanulsz és van reális esély gyakornoki helyet találni ősszel, de akkor tanulnod kell egész nyáron!


Viszont nagyon fontos, hogy csak egy nyelv IT-ban nem elég semmire. Ha netán elég lenne, akkor meg kell más tudás is mellé. Dee a legjobban fizető állások túlnyomó többségére kell több nyelvet ismerni, mert egyszerűen nem tudsz mindent megcsinálni csak egy nyelvvel. Ez lehet rosszul hangzik, de miután a programozás már kézség szinten megy, onnantól kezdve egy új nyelvet junior szintre egy hét alatt is megtudsz tanulni akár. Ezek a nyelvek csak eszközök, mintha szerszámok lennének és nyílván ha építeni szeretnél, akkor kell több szerszám hozzá.

2023. máj. 29. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
72%

Egyetértek az előttem szólóval. Az OOP még egy fontos mérföldkő lesz. Elsősorban azt javaslom, hogy szánj rá időt végignézni, informálódni azokról a területekről, amik megmozgatnak. Legyen az mesterséges intelligencia, mobilalkalmazások, weboldalak stb. Nézz rá a legtöbbre, még azokra is, amik az egyetemen nem feltétlen tesztettek, mert velem is előfordult már, hogy a tanár nem tudta átadni/megszerettetni velem az adott tárgyat, de amikor otthon foglalkoztam vele élveztem.


Ha sikerült találnod ilyen területet, akkor elkezdhetsz belemélyülni, hogy milyen a struktúrája, milyen programozási nyelveket használnak benne.


Mindenekelőtt azért fontos egy ilyen átfogó elemzés, mert globálisan megismered ennek/ezeknek a világoknak a felépítését és egy pontosabb képet kaphatsz arról, hogy mibe is érdemes belekezdeni.

2023. máj. 29. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
36%

Egyetemen az a legjobb ha már korán eldöntöd, hogy mivel akarsz foglalkozni és célirányosan elkezded fejleszteni benne magad.


Az átlag diák rettenetesen béna egy-egy adott stacken és szinte használhatatlan cégeknek, így elképzelheted, hogy ha minimál plusz tudásod is van egy témában, akkor rettenetesen egyszerű lesz elhelyezkedned majd gyakornokként.


A jó szakmai fejlődés titka nem az, hogy gyorsan mindent megtanulsz, amit lehet, hanem az, hogy szép lassan, de egyenletes tempóban megállás nélkül haladsz előre.


A konditeremben sem az a srác lesz izmos 3-4 év mulva, aki fellángolásokban időnként heti 5x jár a konditerembe, néha leáll pár hétre és néha meg elmegy boxolni.


... hanem az a scrác, aki unlmasan, de konzisztensen áll hozzá és heti 3x mindig le megy és normális étrendet követ.


Teljesen mindegy mit csinálsz, de valamerre indulj el.


Szerintem most az a legjobb ha elkezdesz Java vagy C#-al szórakozni, majd később tanulsz hozzá egy frameworköt és 1 év mulva ilyenkor már ontod ki magadból a jobbnál jobb full stack alkalmazásokat. Akkor simán elhelyezketsz.

2023. máj. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem informatikusként remek lehetőségeid lesznek, én pl.home office-ban vállalnék munkát. S nem csak nyárra, hanem az egyetem mellett is, ha bejön, így később már nem kell munkát keresned.
2023. jún. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


#4 A frontend nem érdekel, de azért köszönöm


#5 Igen, volt rendes adatbázis nevezetű óránk. SQL lekérdezéseket írtunk nagyrészt, végén már egész bonyolultakat is. Illetve volt egy beadandó feladat, ahol nekünk kellett egy adatbázist tervezni. Én is attól tartok, hogy mélyebben viszont nem érdekelne, ha mélyebben belemerülnék.


OOP még sajnos nem volt.


#8 Még nem vennének fel sehova szakmába vágó munkára. De igen, az lenne a cél idővel, hogy legalább félállásban dolgozni egyetem mellett.



Igazából tökre tetszik eddig az egyetem és úgy érzem, ez a nekem való szak. Az infós tárgyak eddig 4-esre 5-ösre meglettek pedig nem voltak egyszerűek, szóval mondhatni megy is. De eddig semminél nem éreztem igazán azt, hogy ebben akár dolgoznék is majd, és van egy olyan félelmem, hogy mi van ha nem is lesz ilyen. Bár még ugye sok mindent nem érintettünk szóval még reménykedek. Illetve most mepróbálom magamtól is megkeresni, mégegyszer köszi a tippeket.


Illetve ami még meglepett, hogy a képzésünkön nem lesz pl Java. Csak egy példa, de egy informatikusnak általában illik ismerni a Javat legalább alapszinten. Szóval mostanság esett le, hogy még brutál sok meló lesz egyetem mellett mire piacképes tudásom lesz.

2023. jún. 12. 13:35
 10/10 anonim ***** válasza:
55%
Bárhogy is döntesz, sok sikert kívánok hozzá.
2023. jún. 15. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!