Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Van értelme frontend fejlesztő...

Van értelme frontend fejlesztőnek tanulni? 2023

Figyelt kérdés
Eleinte csak hobbinak indult de egyre jobban érdekel.Internetes kurzusokon képzem magam (udemy).Van rá reális esély,hogy valaha találok vele munkát vagy csak az időmet pazarlom?

2023. máj. 29. 22:24
 1/9 anonim ***** válasza:
54%
Ha tényleg érdekel a téma, van érzéked és kedved is hozzá, és nem probléma, ha a 8 órás munkaidőből néha 18 óra lesz, akkor hajrá!
2023. máj. 29. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

"Van rá reális esély,hogy valaha találok vele munkát vagy csak az időmet pazarlom?"


Ha érdekel a téma és érdekes is számodra akkor miért lenne időpazarlás?

2023. máj. 29. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen van, angular-react-vue vonal nagyon megy mindig.
2023. máj. 30. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
24%

Látva az AI fejlődését. Most az új Photoshop ai, ami realisztikusan bármit tud csinálni a képeddel... Szerintem csak idő kérdése, amíg jön egy frontend tool, amivel csak le kell írni hogy nézzen ki egy weboldal és megoldja tökéletesen.


Utána még lehet a frontedenek kell meghívni a backendet, de az után is már csak pár lépcső és az is simán eltünhet.


Pár év távlatában nagyon leegyszerűsödhet a frontendes munka és a produktivitásuk megsokszorozódhat, tehát ilyes esetben kevesebb frontendes kell, kevesebb pénzért. Vagy csak igazán a jók maradnak, akik már csak reviewnak és nagyobb döntéseket hoznak meg. Őket lehet még jól fizetik egy ideig.


Mindegy. A frontendre nem építenék egy 40 éves karriert az ITban.

2023. máj. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért hiába generálja le az IT sok anomália előfordulhat.

Akár backend-hez való összekapcsolás során.

Teljesen más kategóriába esik a képszerkesztés, össze sem hasonlítható a kettő.

Szóval ebből következtetni hülyeség.

2023. máj. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
54%

5#


Első sorba csak a html, css legenerálására gondoltam, ahogy írtam az sokkal egyszerűbb, mint egy létező kép kiegészítése realisztikusan.


Főleg, hogy a weboldalak nagy részt "sablon" szerűen épülnek fel és ha egyedi dolgot is akarnál csinálni, biztosan van legalább 100, de inkább 1.000 oldal, ami ugyan úgy nézki.


Tehát nem olyan nagy cucc bármilyen egyedi kérés elvégzése.


Tudom a HTML + CSS csak site builder feladat a frontend mást is tartalmaz, ezért mondtam, hogy a backenddel még ha a frontendesnek is kell összekötni, akkor is rettenetesen felgyorsítja a munkát.


10 év mulva meg kitudja mi lesz.


"Akár backend-hez való összekapcsolás során."


Amugy ez is egyszerű sablon munka.


Én full stackes ként annál unalmasabb dolgok nem tudok mondani, mint amikor a frontenden valami API-t meg kell hívni és sablon szerűen ugyan azt eljátszani 100x is. Ez is tipikusan sablonos feladat, amiben semmi kreativitás vagy nehézség nincs.

2023. máj. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha kimondottan ez a terület érdekel, és szeretnél UI-al, frontend logikával foglalkozni akkor igen.


Wordpressnél is hogy ment a pánik, hogy innentől nem lesz munkája a webfejlesztőknek aztán mégse történt semmi. A piacnak mindig igénye lesz az egyedi, minőségi fejlesztésekre.

2023. jún. 2. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Már csak mint skill is nagyon hasznos, akkor is, ha később mással fogsz foglalkozni. De egyébként igen, böngéssz indeed-et, glassdoor-t, linkedin jobsot, nézegesd meg, milyen állásajánlatok vannak.
2023. jún. 7. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Az nem mostanában lesz, hogy az AI szépérzékkel, jóízléssel, felkínált jó ötletek átlagos minőségével ott lesz, ahol egy közepesen tehetséges és gyakorlott vizuális munkatárs. A szatócsmunkát már most nagyon szépen segíti, de a jó beleéléssel meghozott necces döntésedet a majdnem banánzöld hover keretről a menüpontokon nem húzza ki a kisujjából még.
2023. jún. 23. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!