Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Meg lehet tanulni itthon...

Meg lehet tanulni itthon netről programozni? C és C++-ba példál?

Figyelt kérdés
2011. máj. 4. 23:16
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Kezdőként inkább a c#-ot javasolnám, és elég necces, hogy menni fog. Szerintem nem.
2011. máj. 4. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Mérnök infós fősulira mennék elektrós középsuliból ahol nem volt semmi infos dolog... ezért kérdeztem, hogy valami alapokat lehet-e elsajátítani itthon...
2011. máj. 4. 23:23
 3/21 anonim ***** válasza:
Van jópár könyv fent a neten, az alapokat el lehet sajátítani, de magadra vagy utalva a megértésével.
2011. máj. 4. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Én meg sokkal inkább a c/c++-t javaslom kezdésnek...

A programozás tipikusan olyan dolog, hogy csakis önállóan lehet beletanulni. Az egyetemen/főiskolán nem fognak megtanítani programozni. Fogsz kapni egy jó nagy adag elméleti képzést, a gyakorlatba átültetni a dolgokat a te feladatot lesz. Úgyhogy vegyél nyugodtan könyveket, keresgélj a neten anyagokat stb. Ha meg elakadsz vagy kérdésed van, akkor vannak szakmai fórumok ahol segíteni fognak.

2011. máj. 4. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Jó, de hogy álljak neki? Tudtok könyvet javasolni, vagy valamit alapnak? Logikám az van... az az egyetlen amim van... meg kitartás...
2011. máj. 4. 23:49
 6/21 VODKA0710 ***** válasza:
Angoltudás is javasolt. Én úgy tanultam a PHP-t, hogy kész programok forráskódjait letöltöttem, aztán megpróbáltam megérteni, hogy mi mit csinál. Ha van elég jó angol tudásod, akkor ki tudod következtetni az összes parancsot. Valószínűleg C-vel is működik, de mivel az nagyon hasonlít a PHP-ra (legalábbis nekem), azzal nem kellett annyit okoskodnom. Ha meg valami nem megy, interneten érdemes a konkrét dologra/parancsra rákereseni. Tehát a válasz a kérdésre: Igen.
2011. máj. 5. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim válasza:

Ha tényleg szeretnél megtanulni programozni, és ehhez a legjobb könyvet keresed, akkor Kernighan-Ritchie: A C programozási nyelv. Nekem ez volt az első programozásról szóló könyvem, és szerintem a legjobb. (Keress rá itt az oldalon, már írtak róla.)

Amúgy meg mindent meg lehet tanulni otthon, csak türelem kell, kitartás, és naaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaagyon sok idő és még több gyakorlás. Amit én tudok a programozásról, annak kb. 98%-át itthon, netről és könyvekből tanultam. Meg egy csomó mindenre magamtól jöttem rá :) És ez tök jó élmény tud lenni :)


Szóval hajrá :)

2011. máj. 5. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Lehet, de sokkal gyorsabban megy, ha van valaki ismerősöd, aki már tudja és tőle megkérdezhetsz ezt-azt.

Személyes véleményem és tapasztalatom, hogy az ilyen könyveket sosem úgy írják meg, hogy könnyedén meg tudjunk tanulni valamit. Akkor milyen sokan tudnának, mennyi mindent! A másik pedig: igyekeznek minél "profibban" fogalmazni, hogy a művük "nagyon komoly" legyen, bizonyítva, hogy ők milyen nagy tudással rendelkeznek, de közben esetleg elvész a könyv eredeti célja.

2011. máj. 5. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Szerintem jobban jársz, ha könyvek helyett esetleges főiskolai/középiskolai jegyzetet keresel
2011. máj. 5. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Nem túl régen vettem ezt a könyvet: [link]


Ez elég jó. Részletes és sokat magyaráz. Ebből meg tudod tanulni.

2011. máj. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!