Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Free Pascal-ban kellene...

Free Pascal-ban kellene segítség egy kezdőnek. Valaki?

Figyelt kérdés

Na, szóval sziasztok, köszönöm annak aki elolvassa és segít. Kb 2 napja kezdtem Free Pascalban programozni, és most szeretnék egy önálló programot elkészíteni, de kicsit elakadtam a gondolatmenetével :D Szóval leírom mit szeretnék:

Egy olyan programot, ami bekér 2 számot, és gombnyomásra ez a 2 szám között kiír egy random számot, majd megkérdezi újra, hogy akarunk-e mégegyszer egy számot kérni, na az én gondolatom a következő, még nem kezdtem el a programot írni, de ha a gondolat jó, akkor szerintem meg tudom csinálni, na szóval:

Egy tömb, ami 2 változóból áll, ez pl i és z ami szintén 2 integer változó (ha ezt meglehet egyáltalán), ha nem akkor 2 változó, 2 integer változó az egyik a minimum, a másik a maximum. ezeket beolvassa, kéri hogy nyomjunk meg egy gombot, és itt jön a probléma, mert hogy nemtudom milyen parancsot kell használni véletlen szám generálásra, talán van olyan hogy randomize? vagy random number?


Na ebben kérném a segítségeteket, illetve abban, hogy ha egy procedurában lesz maga a számolás, aztán legyen úgy hogy van egy logikai változó, ami ha igaz, akkor megismétli a programot, ha hamis, akkor kilép?? Kérlek segítsetek


2011. aug. 10. 14:08
 1/4 anonim ***** válasza:
13%
2011. aug. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Egy tömb, ami 2 változóból áll, ez pl i és z ami szintén 2 integer változó (ha ezt meglehet egyáltalán)"

Már legalább 10 éve ismerem a pascal-t, több programozási nyelvet ismerek, de nem értem mi szükség lenne ide ilyen tömbre. Egy tömb az egész számokat tároljon, ne változókat. (Lehet ilyen is ,de erről nem kell tudnod 2 nap után.)


Ide nem kell tömb.

Ami kell neked a randomize ami inicializálja a random generátort.

random függvény, random(x) 0-tól x-1-ig generál egy egész véletlen számot.(Ahol x>0 és egész)

kell "min" és "max" változó ahol "min" a minimumot "max" a maximumot tárolja.

Nekünk nem ilyen random generátorunk van ami min-től max-ig generál hanem olyan amit fentebb írtam. Hogy tudjuk úgy felhasználni mégis?(Gondolkodj rajta!)


Kezdőként javaslom hogy inkább akkor lépjen ki a programod, ha min=0 és max=0 különben ismétli a 2 szám beolvasást ...(repeat until ismétlési vezérlési szerkezettel), de első nekifutásra nem baj ha a programod olyan ,hogy egyből kilép.

2011. aug. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

"Már legalább 10 éve ismerem a pascal-t, több programozási nyelvet ismerek, de nem értem mi szükség lenne ide ilyen tömbre. Egy tömb az egész számokat tároljon, ne változókat. (Lehet ilyen is ,de erről nem kell tudnod 2 nap után.)"


Okés köszi, ez csak egy gondolatmenet volt, ezek szerint nem volt jó :) És gondolkozok azon amit mondtál ezerrel

2011. aug. 11. 07:30
 4/4 anonim ***** válasza:

Sikerült megoldani?

Kérdezz ha valami gond merült fel!

2011. aug. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!