Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » MOV (-381, EAX) ; PUSH (EAX)...

MOV (-381, EAX) ; PUSH (EAX) ; PUSH (EBX) ; POP (EAX) ; SUB (EBX, EAX) ; POP (EBX) ;// BL=$___________; BX=$____________; (type uns8 BL) =_____________-; // ZF=___; SF=___; Ezt a feladatot hogy kellene megcsinálni?

Figyelt kérdés

(elvileg az eredmény:

MOV(-381,EAX); PUSH(EAX); PUSH(EBX); POP(EAX); SUB(EBX,EAX); POP(EBX); //

BL=$83; BX=$FE83; (type uns8 BL)=131;

// ZF=1; SF=0; )

Köszi =)


2011. okt. 17. 20:26
 1/7 A kérdező kommentje:
elég a magysarázat, nem kell megoldani, csak ez a push meg pop utasítás nem igazán megy, meg most az ebx értéke micsoda...ez érdekelne
2011. okt. 17. 20:35
 2/7 anonim ***** válasza:
Szedd szét a kódot sorokba, mert így nem tudni mi a megjegyzés és mi nem!
2011. okt. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 _Jessy_ ***** válasza:

;EBX most kérdéses, hogy mi :)

MOV (-381, EAX); EAX = -381

PUSH (EAX); EAX a STACK tetején

PUSH (EBX); EBX a STACK tetején

POP (EAX); EAX = EBX, EAX a STACK tetején

SUB (EBX, EAX); EBX = 0, az előző sor miatt; ZF = 1, mivel az eredmény 0, SF = 0, mivel az eredmény nem negatív

POP (EBX); EBX = -381, mivel azt tetted be először


Tehát a végén EBX = -381, hexában FFFFFE83, tehát a BX (a négyből az utolsó 2 bájt) = FE83, és BL a BX alsó bájtja = 83h, ami előjel nélküli bájtként értelmezve 131 decimálisan

huhh... remélem nem írtam el semmit, és jól értelmeztem a feladatot, meg a kódot :)

2011. okt. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát, gőzöm sincs, hogy ez miféle assembler lehet, amennyire én tudom, a MOV-nál az első operandus a cél, ahova írni akarod az adatot, így ez a MOV(-381, EAX); már kapásból hülyeségnek tűnik..
2011. okt. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 sas15 ***** válasza:
hát vannak különböző szintaxisok...
2011. okt. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 _Jessy_ ***** válasza:
"Hát, gőzöm sincs, hogy ez miféle assembler lehet,..." utánanéztem, azt hiszem ez HLA lesz :)
2011. okt. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
igen, HLA, tegnap írtam zh-t belőle de a pop és push utasítást csak említésképpen néztük meg...és nem fontos az EBX értéke, mert később felveszi az EAX értékét, és egymásból kivonjuk, akkor az nulla...=)
2011. okt. 19. 19:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!