Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C# kérdés (nagyon alap, kezdő...

C# kérdés (nagyon alap, kezdő vagyok)?

Figyelt kérdés

szóval jövőre fogok programozást tanulni (azonbelül meg C#ot) és előre szeretnék pár dologban kiigazodni :D

Ha csinálok egy gombot, akkor ugye ha rákattintok nem jön be semmi. de hogyan kéne azt megcsinálni hogy egy másik ablakot nyisson meg?

(Próbáltam utánanézni de vagy annyira egyszerű hogy nem tűnt fel vagy konkrétan nemírták sehol :O)

egy 15 éves lány :D


2011. okt. 26. 18:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha a másik ablakod neve Form2, akkor így:

new Form2().Show()

Ha azt szeretnéd, hogy amíg a másodikat be nem záják, addig az eredetit ne lehessen használni, akkor dialógus ablak kell neked:

new Form2().ShowDialog()

2011. okt. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
még nincs 2. ablakom, azt még bekell rakni külön? tehát olyasmit szeretnék hogy az első ablakon van egy "bővebben.." gomb és arra hozza ki a másodikat (az elsőnek nemkell bezáródni) de ugye ha nincs semmi irvaakkor a bővebben gomb nem működik, és ezt szeretném megtudni hogykell :D
2011. okt. 26. 18:58
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Solution explorer -> jobbclick a project neved feliratara -> add new form

Ez alltalaban Form2

A gombod click esemenyebe:

Form2 form2 = new Form2()

form2.Show()


Am ha kell egykis help nyugodtan vegyel fel msn re:

vaczi2@citromail.hu

2011. okt. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát sorry! But még csak kező sem vagy! Én 12 éves korom óta tanulok c# nyelvet már 3 éve... Elég gyorsan haladok kb. Napi 2-3 óra tanulással, visszont sulis anyagokhoz hozzá sem nyúlok. Minek? Így is a fejemben marad és 5ös az átlagom is. Na szóval visszatérve: 7000 oldalnyi anyagot tanultam meg önszorgalomból, szerintem nincs sok értelme azt szakisk.ban tanulni... Éves szinten 100 oldalt? Inkább go libari és... Ja és ajánlom: prog.hu és ha vmit tudok segíteni írj priviben! Jelenleg én is 15 vagyok.
2012. máj. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!