Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogy lehet regisztrációs...

Hogy lehet regisztrációs robotot létrehozni?

Figyelt kérdés
2011. dec. 3. 18:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Mihez kell az neked?
2011. dec. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

egy konkrét oldalon szeretném növelni a regisztráltak számát. ki lehet valahogy játszani a képen elrejtett karaktereket? lehetséges valamilyen módon értelmezhetővé tenni? elég egyszerű könnyen felismerhető karakterek vannak. és ugye vannak szövegfelismerő programok, tehát elvileg nem lehetetlen. az oldal nem is figyel túl sok mindent. csak ennyi a lényeg:

jelszó 7-15 karakter

usernév ugye nem lehet már korábban regisztrált név

email címnél ugyanez, és még azt se nézik, hogy van-e benne @

a többinél csak az a fontos, hogy ki legyen töltve.

na meg persze az 5 karakterből álló kód

2011. dec. 3. 19:15
 3/16 anonim ***** válasza:

És nem küldenek regisztrációs emailt a beírt emailre? Mert akkor kéne bele egy @ is :)

A beírandó karaktersorozatot (captcha) meg gép nem tudja elolvasni. Pont emiatt van, hogy megakadályozzák az ilyen tömeges robotok által generált regisztrációkat... sajnos nem lehet, hogy a kérdésre is válaszoljak.

2011. dec. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, emailt nem küldenek soha. és azért mertem megkérdezni, mert vannak olyan programok, amik a beszkennelt dokumentumokban is felismerik a szöveget. meg van az a fordító toll is, amit ha végighúzol pl egy angol könyvsoron, a kijelzőjén egyből megjeleníti a magyar fordítást
2011. dec. 3. 19:38
 5/16 A kérdező kommentje:

ennyi az egész:

[link]

2011. dec. 3. 19:47
 6/16 anonim ***** válasza:

Fehersrac ebben tévedsz kicsit, a captcha is kijátszható! (Egy bizonyos szintig, láttam már olyat, amit én sem tudtam elolvasni...)


Elég bonyolultan, különböző képfeldolgozási algoritmusokkal. Egyszer láttam már rá példát...

De nem éri meg a fáradozást valószínűleg most ebben az esetben.

2011. dec. 4. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyen az a captcha. Ez amit idelinkelt kijátszható, de nem éri meg a szenvedést és a ráfordított időt. Vannak ennél bonyolultabb és aghogy írtad olyanok is, amit még én sem tudtam elolvasni... Ezért írtam, hogy az ilyent nehéz "robotosítani".
2011. dec. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

captcha -nal mar vannak olyanok is amelyek animaltak, szakdoglozat temanak is jo lenne utanna jarni hogy vajon nehezebb-e a gepnek ezeket dekodolni:)


Allitolag vannak olyan Azsiai cegek amelyek poton osszegekert sok kis kinaival beiratjak ezeket:)

2011. dec. 6. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Keszitened kell egy html letolto-olvaso-szerkeszto programot (vagy php, de erted a lenyeget), ami kiolvassa a program hatteren azt, hogy tenylegesen milyen kod van hozzakotve a kephez (nem veletlenul generelja, hanem csak sokvsltozat van, de egyszeruen csak el kell olvasni, milyen adat van moge irva. Ez a progi kiolvasa az adatot, es tovabbkuldi azt a vegrehajto programnak. Ez beirja a veletlenszeruen generalt e-mail cimet, felhasznalonevet jelszot es a kep moge rejtett kodot. Ezt regisztralja, valant elmenti neked egy fajlba.

Ennyi erthetoen, roviden. Nagyon nehez megcsibalni, valamint minimum 3 programozasi nyelvet kell tudnod halado szinten (MySQL - adatbaziskezeles, php vagy html + ahhoz javascripf es meg a progi nyelve Visual Basic, a legegyszerubb, C a legokosabb).

En kezdo programozo vagyok, elkezdeni nem mernem, de a kerdesed alapjan szerintem te annyit se tudsz mint en.

2011. dec. 26. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Jah es en vok az elozo hosszu komment iroja, a 3. Valaszolo irta : nem lehet feltorni a kodot, pont igy akadalyozza meg.

Tevedes. 2 lehetoseg is van:

1. (konyebb): az, amit en is leirtam, kiolvassa a rejtett kodot. Bonyolultabb, de konnyen megvalosithato, de mondom, kell ismerned a biztonsagi vedelem kodjat (le tod tolteni szal te is meg tod nezni)

2. Vannak ezek a keplopok. A jobbakkal csinalsz egy kepet, es az a lapjan a szoveget is ki birja olvasni (kiveve ha nincs egy hasonlo betutipus se). Ebben a modszerben egy szornyenbonyolult keplopo programot analizer es osszehasonlito, raadasul onmukodo funkcioval kell megepitened (ez egy embernek -aki profi programozo- honapokba is telhet, raadasul meg is kell szerezned azt a betutipust, ami a kepeken van.


Szal fel lehet torni, de olyan sokaig tart, hogy egyszerubb kezileg.

2011. dec. 26. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!