Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyiket válasszam Java, C++,...

Csori96 kérdése:

Melyiket válasszam Java, C++, C# vagy valami mást (teljesen kezdő)?

Figyelt kérdés

Gimibe járok és majd később az egyetemen programozást szeretnék tanulni, de már most el akarom kezdeni?

Melyiket válasszam?


2012. jan. 14. 08:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Pascal-lal szoktak kezdeni kezdök (alap iskolákban azt tanítják) /Delphi-hez késöbb hasznos lesz/

Egyetemen eddig C nyelven tanítottak gondolom igy is lesz sokáig de leginkább a programozás elméleti alapjait kell megértened és megtanulnod (nyelvfüggetlenül)

C++ a leghasznosabb nyelv erre mindenüt szükség lehet ezel prográmozank ma mindent általában ami számítógépekre van készítve

Java-t akor érdemes ha telefonos programozást akarsz tanulni vagy webprogramozást

C# elvileg könyü nyelv de elégé specifikus nem túl elterjedt de persze valamikor ezt is használni kell ha olyan helyen dolgoznál

ha komoly programozó akarsz lenni akor érdemes az adatbázis programozásokkal mefismerkedned SQL félék

és az Assembly gépközeli nyelvel

.

én C++ t javasolom ha már ugyérzed hogy könyebb nyelvelt megérteted persze egyböl is kezdheted vele

interneten keres rá

c++ bibliája, 24 óra alatt c++ de minden egyéb könyv és anyag hasznos lehet

2012. jan. 14. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 netzsaru ***** válasza:

egyértelműen C++

nekem Microsoft Visual Studio 2010-es programom van és tudom ajánlani mert elég jó szerintem

2012. jan. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
cpp
2012. jan. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Szaby34 válasza:

@netzsaru


Szerintem te nem nagyon tudod, hogy miről beszélsz, úgyhogy inkább ne adj tanácsokat. :))


C++ egy teljesen kezdőnek... pff...

2012. jan. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 netzsaru ***** válasza:

@szaby34

programozás 24 óra alatt, könyvben olvastam, tényleg akkor a könyv írói (programozói) nem tudják mit beszélnek?

C++ egy teljesen kezdőnek? igen ha nem értessz egyet olvass utána. Persze azt nem mondtam hogy árt a meglévő programozási ismeret.

2012. febr. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!