Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Egy php script lekérdezés,...

Egy php script lekérdezés, feltétellel, nem tudom, hogyan kezdjek bele, segítene valaki?

Figyelt kérdés

Üdv.

Azt szeretném megkérdezni, hogy van ugyebár egy php scriptem amivel le szeretném kérdezni a "logokat" egy felhasználóhoz kötve. Bejelentkező, regisztrációs rendszert illetve jelszócserélőt már megírtam illetve a logolás rendszer (pl jelszóváltásnál küld email-t stb.) és ugyebár van egy menüpont ahol nyomon lehet követni ezt.


Hogy tudom megoldani azt, hogy egy bizonyos felhasználóhoz tartozó sorokat írja ki mert pillanatnyilag az összes felhasználóét kiírja. Gondolkoztam, hogy az IF paranccsal kellene, de sajnos bele se tudok kezdeni, már órák óta töröm a fejem.


Scirpt:


<?php

session_start();

include "config.php";


$felhasznalonev = $_SESSION['felhasznalonev'];


echo "$felhasznalonev<br/><br/>";


$loglekerdezes = mysql_query("SELECT * FROM felhasznalo_log ORDER BY datum DESC");


$abfelhasznalonev = 'felhasznalonev';

$tevekenyseg = 'tevekenyseg';

$ipcim = 'ipcim';

$datum = 'datum';


while ($sorok = mysql_fetch_assoc($loglekerdezes)){


echo 'Felhasználónév: ' . $sorok[$abfelhasznalonev] . '<br/>' . 'Tevékenység: ' . $sorok[$tevekenyseg]

. '<br/>' . ' IP Cím: ' . $sorok[$ipcim] . '<br/>' . 'Dátum: ' . $sorok[$datum] . '<br/><br/>';


}


?>



Válaszotokat előre is köszönöm.



2012. febr. 6. 16:06
 1/4 anonim ***** válasza:

SELECT * FROM felhasznalo_log WHERE ipcim = '127.0.0.1' AND datum = NOW() ORDER BY DESC


Például. Lényeg, hogy a WHERE záradékba tudsz írni szűrőfeltételeket AND és OR logikai műveletekkel.

2012. febr. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Bocs 1-2 dolog kimaradt. Ne másolj, értsd meg.
2012. febr. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Okok köszi rögtön kipróbálom, nekem is az a célom, hogy megértsem az egész php nyelvet.

Most próbálok megírni egy komplett WebAdmin rendszert, azaz mint ami több hostingnál van, sok munka van vele, de ez egy igazi kihívás és szerintem eléggé tanulságos.

2012. febr. 6. 19:29
 4/4 anonim ***** válasza:

Az adatok kérését nem PHP, hanem MySQL parancsokkal valósítod meg, csak éppen PHP függvények paraméterében kell ezeket elhelyezned. A hatékonyság növeléséhez nem csak a PHP-t kell ismerned hanem a MySQL nyelvet is.

Itt találhatsz naprakész MySQL dokumentációt: [link]

2012. febr. 10. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!