Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Készítettem egy képet egy...

Készítettem egy képet egy 2megapixeles kamerával. Meg tudom úgy csinálni, mintha 5 vagy 8megapixeles kamerával csináltam volna?

Figyelt kérdés

a telefon képernyőjén jól néz ki, de be akarom állítani facebook profilképnek, és ott egy kicsit pixeles..:S

nem lehetne ezen javítani programmal, hogy tisztább legyen???



2012. ápr. 28. 11:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem, csak nagyobból lehet kisebbet csinálni, ha nagyítanád, csak még pixelesebb lenne.
2012. ápr. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 tabaki ***** válasza:

De, bizonyos mértékig lehet. Ha Windowsod van, akkor teszemazt Irfanviewban meg tudod adni, hogy a nagyításkor használjon valami pixelosztó algoritmust (mondjuk a Lancos szűrőt), akkor természetesen nem lesz pixelesebb a kép, de attól még élesebb sem. Megteheted viszont, hogy eleve sokkal nagyobbra nagyítasz a kelleténél, és nagyobb méretben próbálkozol Élesítés és Median szűrő effektekkel, és utána visszakicsinyíted akkorára, amekkorára szeretnéd, azután, lehetőleg nem az eredetit felülírva, elmented...

Az utólagos kicsinyítés némiképpen elrejti az egyszerű módszer gyengeségeit. Mindenesetre erősen megvannak a korlátai a dolognak, de valamicskét biztosan tudsz javítani a képen. Általában a grafikus szerkesztőprogramok effektjeivel is lehet ilyesmit próbálni. Látatlanban ennyit.

2012. ápr. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
utolsónak köszi..:)
2012. ápr. 28. 17:56
 4/5 anonim ***** válasza:

Facebook profilkép 180 x 180 px.

2 megapixeles kép mérete: 1600 x 1200 px

5 megapixeles kép mérete: 2592 x 1944 px


Már a 2 MP -es kép is ~9x akkora mint amekkora egy profilképhez kell.

2012. máj. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Utolsó te mi a szrról beszélsz? 2 mp ekkora felbontással? mi a fsz?
2018. júl. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!