Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mi a különbség a cnc programoz...

Mi a különbség a cnc programozó, és a cnc kezelő, forgácsoló között?

Figyelt kérdés

2012. máj. 9. 14:12
 1/7 anonim ***** válasza:
amint a neve is mutatja. A programozó megírja a programot, ami egy sima fémrúdból előállítja programvezérlés útján a munkadarabot. A kezelőnek pedig az a dolga, hogy a munkadarabot előkészítse, rögzítse a tokmányba, elindítsa a programot, ha közben hiba lép fel, akkor korrigálja és cserélgesse a munkadarabokat...
2012. máj. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ :D csak én már azt hallottam hogy a kezelőknek is tudni kell programozni, nem tudom mennyire igaz, ha ígyvan akkor jobban megéri cnc programozónak menni?
2012. máj. 9. 16:08
 3/7 anonim ***** válasza:
Akkor igen. Mi a suliban programoztuk és kezeltük is a CNC-t...
2012. máj. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés :D a cnc programozónak ha valami baja van a gépnek akkor azt tudnia kell megjavítani? (és tudni kell naggyából hogy hogy épül fel a cnc gép?)
2012. máj. 10. 13:59
 5/7 anonim ***** válasza:
Attól függ, elvárják-e. Mi forgácsoltunk is, tehát tudom, hogy épül fel és hogy működik. az alapokat nem árt elsajátítani, de nem egy bonyolult dolog...
2012. máj. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
nos:a gépkezelő_(én CNC marós)nagyon sok műveletet letud programozni a gép vezérlőjén,(persze ez attól is függ kinek mennyi gyakorlata van).A programozó különféle programokkal ír CNC- programot független attól hogy, az adott helyen milyen vezérlések vannak,a gép vezérlőjén általában csak 2D-s programokat lehet megírni.A programozó 3D-s programokat készít nagyrészt.Dióhéjban: a programozó az irodában a számítógéppel programoz,a kezelő pedig az adott vezérlésen közvetlen programozza a gépet.ha kérdésed van priviben kérdezhetsz.-egy aktív CNC - marós
2012. máj. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat :)
2012. máj. 13. 18:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!