Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Informatikai karon szeretnék...

Informatikai karon szeretnék továbbtanulni, programozó szeretnék lenni, tudnátok nekem egyetemet/fősulit mondani ahova érdemes jelentkezni? (Részletek a bejegyzésben, fontos azt is olvasd el)

Figyelt kérdés

ELTÉT, a BME-t és az Óbudai Egyetemet inkább hanyagolnám. Nagyon sokat hallottam róla, hogy mennyire nehezek. Hogy a hallgatók fele első félévben már kibukik, és kb a legvégén 5-15% szerzi meg a diplomát, és hozzá kell tenni, hogy kivétel nélkül mindenki csúszva, 6 félévet tartani lehetetlen. Tisztában vagyok azzal is, hogy aki itt végez, az kb egyből talál magának állást, én inkább találnék kicsit nehezebben, csak ne itt kelljen tanulnom :)


Szóval örülnék ha tudnátok mondani valami olyan Budapesti főiskolát/egyetemet, aminek a diplomáját még értékelik, de ennél azért valamivel könnyebb. Én úgy vagyok vele, mindenki saját képességei szerint válasszon egyetemet, amin nem lenne esélyem, azt minek próbáljam meg?


Elvileg vannak könnyebb fősulik/egyetemek ilyen területen, na ezek érdekelnének tudnátok ilyeneket mondani? Melyik az esetlegesen "legkönnyebb", ahol a hallgatók nagy része diplomával távozik?


2012. júl. 5. 12:50
 1/8 anonim ***** válasza:
a jó hírű egyetemeken elsősorban TUDÁST szereznek, nem csak diplomát. ha elmész egy céghez, akkor a diplomát gyorsan megnézik, majd félretolják, és szakmailag fognak elbeszélgetni veled. ha valamilyen noname alja kategóriájú egyetemen végzel, annak a diplomájával továbbra is a mekdonáldszban fogsz kikötni...
2012. júl. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha tényleg tudsz akkor nem kell félj a keményebb egyetemektől,azzal pedig semmit se érsz el ha kijársz egy "diplomagyár"-at.
2012. júl. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

"kivétel nélkül mindenki csúszva, 6 félévet tartani lehetetlen"


Csak mert a bukónak nagyobb a hangja. Tévedés, ősszel 5. félévemet kezdem az ELTE IK-n és 1 tárggyal csúszok eddig, de azzal még beleférek a 6-ba. Nem vagyok egyedül, az én évfolyamomból legalább 30 ember van, aki kisebb csúszásokkal (vagy akár csúszás nélkül), de még benne van a 6 félévben, és jó eséllyel végez is 1 év múlva. Tanulni kell tudni, megérteni a matekot és nem félredobni mindent, amikor húúkijöttadiablohárom.


A Pázmányt tudnám említeni, de ott sem büfészak az infó, nem különbek a statisztikák, mint a többi felsorolt egyetemen. A többi képzéssel egyszerű kódernél többre nem viszed.

2012. júl. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Megértem az aggodalmad, valóban sok a csúszás az ELTE-n, leginkább a sok egymásra épülő tárgy miatt. De ha tanulsz, akkor egyik sem annyira nehéz (jó, nem mondom, hogy nem nehéz, de kibírható ). Én is csúsztam, mert sikerült elbalf*szkodnom egy tárgyat még a 3-4. félév körül, de így visszagondolva, ha akkor is annyit tanultam volna rá, mint amikor végül meglett, akkor nem lett volna semmi gond. Egyik informatikai szakos egyetemen sem fogják csak úgy hozzád vágni a diplomát. Azért meg kell küzdeni. Mindenhol vannak ún. "szórótárgyak", amiken minél hamarabb túl kell lenni. Volt olyan vizsga, amire 2 hetet tanultam 0-24/7-ben, és szétvágott az ideg végig, emiatt még a párom is morgott hetekig, de végül szépen meglett. A 2-es, és az 5-ös között általában nem olyan nagy a különbség. Mindig elvárják, hogy jól csináld, amit kell.

Nem vagyok egy zseni, sem stréber, és még nagyon okosnak sem tartom magam, de ha nem történik oltári katasztrófa, akkor befejezem legkésőbb jövő ilyenkor. Maradt 2 egymásra épülő tárgyam, és ezért kell itt szerencsétlenkedni még egy évet, na ez az FML.

Továbbá azért is buknak ki sokan, mert magasról tesznek a tanulmányaikra. Van több szabály is, ezek közül az egyik leggyakoribb, amikor 3 félév alatt minimum 30 kreditnyi tárgyat kell teljesíteni. Na ez aztán abszolút szánalmas, ha valakit azért raknak ki emiatt, mert nem tanult, nem dolgozik, és csak a buli és a csajozás érdekli. A következő a maximum 3 tárgyfelvétel ( 6 vizsgaalkalom ). Aztán meg jön a nyivákolás, hogy dékáni kérelem, stb.

Összefoglalva, nem mondanám, hogy nem voltak sokszor álmatlan heteim még az elején pár tárgy miatt, de egy kis ésszel és kitartással teljesen bírható. Ha felvesznek, akkor simán van esélyed, nem véletlenül van a ponthatár. Onnantól pedig csak rajtad múlik mindenhol, és nem is ajánlanám a "könnyebb" egyetemek elvégzését. Nem sokra mész vele, sőt tulajdonképpen semmire. Ha mégis sikerülne elvégezni, nem hiszem, hogy komolyabb cégekhez igen erős háttértudás nélkül felvennének (persze nem kizárt). De 820. kódoló alkalmazott meg nem hiszem, hogy bárki is akarna lenni élete végéig... Hidd el, a befektetett energia megtérül előbb-utóbb.

2012. júl. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"ELTÉT, a BME-t és az Óbudai Egyetemet inkább hanyagolnám. Nagyon sokat hallottam róla, hogy mennyire nehezek. Hogy a hallgatók fele első félévben már kibukik"


Nem annyira nehezek. Sőt. Csak az bukik ki aki igazán hülye a témához, vagy lusta és úgy gondolja, hogy majd egy nap alatt felkészül vizsgára.

Sokan úgy kezdik, hogy közük sincs a dologhoz, és soha nem is lesz. Ők kibuknak. Aki valóban programozónak való az elvégzi. Ennyi.

2012. júl. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"kivétel nélkül mindenki csúszva, 6 félévet tartani lehetetlen"


2009-ben kezdtem, idén végeztem (2012), akkor én most megvalósítottam a lehetetlent? :)



Ha ilyen képzést akarsz végezni, akkor MINDENKÉPPEN a jobb helyeket kell megcélozni.

Ha érdekel és tanulsz, akkor be fogod tudni fejezni, ha nem, akkor minek belőle diploma?

Egy noname ismeretlen helyre ha mész, ahol a semmire megadják a papírt, akkor újra kérdezem, minek a diploma?

Munkát nem fogsz vele könnyebben találni....



Kicsit talán párhuzamot lehet vonni, hogy ha sportkocsit szeretnél, akkor nem trabantot veszel. Végül is annak is vannak kerekei meg el lehet vele indulni, de mégsem az igazi...


Ha tényleg érdekel a programozás és ezzel akarsz foglalkozni és elszánt vagy, akkor ELTE vagy BME.

Az Óbudai, a Szegedi, meg tán a Pázmány ezek után jön. Ott talán könnyebb elvégezni, de ott sem az van, hogy bemész és 3 év múlva ki jössz a papírral.

Tanulni kell mindenhol.


(Még van pár jobb hely, de mindent nem akart felsorolni...)

2012. júl. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Pityeeesz ***** válasza:
67%
Döntsd el hogy bulizgatni szeretnél, vagy diplomát meg mellé olyan tudást amivel el is lehet helyezkedni. Ha az előbbi akkor jobb ha megjelölsz valami hamburgeres szakot, ha az utóbbi akkor meg egy keményebb egyetemre menj.
2012. júl. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
16%

Őszintén szólva nincs nagy különbség infós karok között, ha nem vagy kitartó, mindenhol szopni fogsz, úgyhogy ez elkerülhetetlen, ha normális tudással akarsz kikerülni. Nem kell ehhez híres BP-i egyetemre járni, a vidéki infó karok is nehezek. És hát ezeken kívül kb. csak az OKJ marad, de azt semmibe nem nézik (teljesen érthető módon, hozzátenném). Én az ÓE-re járok, tanulni kell, de jó hely és messze nem teljesíthetetlen.


A GDF-et mindenhol szétfikázzák, de volt azért mostanában pár ismerősöm, akik találtak jól fizető állást webfejlesztőként. Hozzátenném, hogy csak azért mentek a GDF-re, mert a matek nem ment nekik, minden másból nagyon jók. És a cég hála Istennek nem azt nézte, hogy honnan jöttek, hanem a tényleges tudást.

2012. júl. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!