Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mi az útja annak, hogy Szoftve...

Mi az útja annak, hogy Szoftverfejlesztő legyek?

Figyelt kérdés
18 vagyok, még van 2 évem a szakközép iskolából (közgáz). Az már biztos hogy a programozás érdekel. Az érdekel, hogy milyen tantárgyakból kell odatennem magam, illetve érettségiznem, melyik főiskolát/egyetemet válasszam, illetve bármely jó tanácsot szívesen fogadok. Előre is köszönöm.
2012. júl. 16. 01:36
 1/7 anonim ***** válasza:

1. már otthon elkezdesz gyakorolni. kezdőként tanulásra jó a Pascal, vagy valamelyik scriptnyelv (pl. a Flash játékoknál használt ActionScript3). valamint bőszen keresgélsz oktatókönyvek/filmek/programkódok után

amit mindenképp tanulj majd a későbbiekben, az a C (eljárásorientált) és a Java (objektum orientált) nyelvek, ennek a kettőnek a működésével ha tisztában leszel, szinte bármely más programnyelvet szinte semmi perc alatt meg tudsz majd tanulni

2. tantárgyak: matek, azon belül is főleg a logika (aminek sajnos nem szentelnek nagy figyelmet szinte semelyik iskolában...). esetleg fizika (ez majd eldől...) és többi reál tárgy. na meg kb az összes infós tárgy...

3. suli: erős suliba menj (pl. BME), és mellette is fejleszd magad. noname diplomagyárakat messzire kerüld el, ott ugyanis lehet hogy papírt kapsz, de használható tudást azt nem. márpedig ezen a pályán csak és kizárólag a tudás ami számít

2012. júl. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Első jókat mondott, bár az egyes pontjaihoz kicsit hozzászólnék:


1. a Pascal fölösleges, kb sehol nem fog előkerülni és csak azért, hogy "könnyebb" legyen a kezdés nem érdemes tanulni. Egy C++-al sem nehezebb elindulni. Az AS3 sem rossz, viszont ahhoz a flashel is ismerkedni kell, ami lassan-lassan megy ki a divatból.


Jobb lenne inkább indításnak egy C++ mondjuk vagy akár PHP és hozzá javascript. (Ami ugye vonzza magával a HTML és CSS-t, viszont cserébe már bármilyen weboldalt meg tudsz csinálni.)

Ezekkel is lehet gyakorolni és ezek a későbbiekben is tuti előkerülnek majd.


2. a logika mellé a számításelmélet is kelleni fog és persze a függvényekkel kapcsolatos összes ismeret.

Sajnos a matek mint olyan szervesen kapcsolódik az informatikához, minden része kelleni fog az egyetemen.

Fizika kevésbé jellemző, bár attól függ hova mész és milyen plusz tárgyaid vannak.


3. teljesen igaz, ide lehet még sorolni a BME mellé az ELTE-t is, a kettő között az eltérés talán, hogy az ELTE-n több az elméleti rész.

Valamint esetleg még ide kerülhet a SZTE és a Veszprémi egyetem.

2012. júl. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
3. A Debreceni Egyetemen is erős az informatikus képzés, az is jó választás.
2012. júl. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Debrecenbe ne hogy menj....... Gyere ELTE :) Programtervező Info szakra :) eléggé nehéz,de jó :)
2012. júl. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Megkérdezhetem, hogy mi a problémád a debreceni képzéssel?
2012. júl. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez engem is érdekelne.

Bár oké, az ELTE tényleg azért nevesebb és jobb, de a vidékiek között (bár nem soroltam), de Debrecen is ott van a jók között!

2012. júl. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a rengeteg hasznos tanácsot. Eddig csak webes nyelveket tanultam: a html + css jól megy, a php-ben kezdő/haladó vagyok(egy loginrendszert megcsináltam üzenetküldéssel, mindenféle belépés ellenőrzéssel, emailes megerősítés) + ugye mysql, de a webes programozást kevésnek érzem. Vagyis kisebb piac. Egy hónapja kezdtem a C++-szal foglalkozni, nagy a hasonlóság minden más nyelv között szóval egész jól megy (könyvből tanulom) Szóval gyakorlok ezerrel, és akkor tanulok ezerrel matekot. Köszönöm mindenkinek :)
2012. júl. 17. 00:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!