Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mellyek a legnevesebb és...

Mellyek a legnevesebb és legjobban fizető szoftverfejlesztő cégek Magyarországon?

Figyelt kérdés
És ezek közül kik alkalmaznak Java fejlesztőket?
2012. aug. 10. 11:20
 1/6 anonim ***** válasza:
51%
Azok, ahova te nem kerülsz be.
2012. aug. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Golan Trevize ***** válasza:
29%
Ha annyira jó Java fejlesztő lennél, akkor nem kérdeznéd meg, hanem már ott dolgoznál...
2012. aug. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
54%

Az előző két válaszoló pedig egy begyöpösödött kocka.

Legalábbis abból ahogy válaszoltak ez tudatosult bennem egyből.


Én nem tudom a választ de attól még megkérdezheti a kérdező nem kell őt lemondani.

2012. aug. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az első kettővel értek egyet. #3-as meg nagy felháborodásában teljesen összefüggéstelen dolgot írt. #3 -as, szerintem ha valamiben témán kívül vagy, akkor inkább ne szólj bele. Ha valaki hülyeséget kérdez számíthat rá, hogy kap 1-2 vagy több oltást is. Nem kell annyira sajnálni.


Hogy legyen valami válasz is benne. A legjobban fizető cégek nyilvánvalóan a nagy multik. Tehát akinek ezek az elsődleges szempontok, az feltehetőleg nem jó ötlet neki állami céghez menni dolgozni.. Igazából nem egyszerű a munka keresés, és könnyen meglehet hogy a jólfizető cégek rád se néznek ha nincs tapasztalatod pl. kis magyar cégnél. Kezdőknek, gyakornokoknak sehol sem fizetnek milliókat. Érdemes szétnézni állásbörzéken, az pont azért van, hogy a halandók számára ismeretlen cégek bemutatkozzanak. Ezt nem úgy kell érteni, hogy azok no-name cégek, hanem pl. a Morgan Stanley kevésbé ismert, mint a Nokia pedig nem rosszabb munkahely lenne...

Megkérdezhetem a kérdezőtől, hogy milyen céllal kérdi, és hogy mennyi idős, milyen végzettségű?

2012. aug. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Az első kettő tényleg jó nagy mamlaszságot beszélt és látszik rajtuk, hogy a programozáshoz nem sok közük van, mivel egy programozó nem gondolkozik ennyire logikátlanul. Pl.: "Ha annyira jó Java fejlesztő lennél.." - senki nem beszélt arról, hogy a kérdező jó java fejlesztő lenne. Valószínűleg még csak kezdő és érdekli a jövője. Nem igazán értem mi olyan érdekes ebben, hogy egyből ilyen parasztnak kell lenni. Na mindegy.. A kérdésre sajnos nem tudok érdemben válaszolni, mert ekkora tapasztalatom még azért nincs, de az első két idióta válasz mellett nem tudtam szó nélkül elmenni.
2012. dec. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%

A kérdésre a válasz összetett, mint mindenhol itt is igaz, hogy mit sikerül kialkudnod.


Kezdők mindenhol keveset kapnak, kis cégeknél ráadásul minimálbér+boríték és ez igaz mind a kezdőkre, mind a seniorokra, maximum a borítékos összeg növekszik.


Érdemes néhány évente váltani, mert a növekvő munkatapasztalattal nagyobb alapbérre lehet szert tenni egy új munkahelyen, kevésbé becsülik meg az alkalmazottakat.


Ha juniorként kezdesz egy cégnél, akkor hiába leszel egy idő után senior, új munkahelyen magasabb fizetést kérhetsz.


Teljesen bejelentett, kiemelkedő fizetésre 6-8 éves releváns munkatapasztalattal egy multinál lehet számítani, informatikai cégek, telekommunikációs cégek, stb. ezek a fizetések igen kiemelkedőek is lehetnek, de tényleg attól függ hogy mit sikerül kialkudnod, ez egy elég laza szakterület ilyen téren. például callcenteresként fix+ jutalékkal is maximum 10-20% fizetéskülönbség van minden cégnél, itt viszont azonos vagy akár sokkal kisebb tudású, munkatapasztalatú emberek is megkereshetik akár többszörösét is egy másik programozó fizetésénél.


Számszerűsítve egy gyakornok vagy pályakezdő 80-100-ezertől 250 ezer nettóig kereshet(multinál bejelentve, kkv-nál kb 10% esélyt látok teljes bejelentésre)

az átlagfizetést nettó 250-re tenném most, míg a seniorok fizetése egy multinál full bejelentve egyáltalán nem lehetetlen hogy eléri a bruttó 800 ezer ft-ot.


És ezekbe nem vettem bele a vezető fejlesztőket.


Mindenesetre mindenhova több körös felvételi tesztrendszer van, ahol lemérik a tudást, ami sokszor nem fedi a valóságot, sok helyen nem lehet netet használni és igen gyakori a papír alapú elméleti teszt, ami a mi szakmánkban nem feltétlen ad reális képet szerintem.


Mindenesetre csak Budapesten hozzávetőlegesen 10 000 programozóval kevesebb dolgozik a szükségesnél, így egy kiemelkedő felvételi tesztet követően a magas fizetést is meg fogják adni.

Azok a cégek eleve gyanusak, akik fizetési igény megjelölését kötelezővé teszik, itt várhatóan nem fizetik meg a tudást, hanem inkább szeretnék a kiadásokat csökkenteni, így a hosszú távú szakmai és fizetésbeli fejlődés lehetősége is megkérdőjelezhetővé válik.


Remélem tudtam segíteni

2014. szept. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!