Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Van valahol egy jó összefoglal...

Van valahol egy jó összefoglaló arról, hogy milyen nevek megengedettek C++ -ban? Most nem a lefolglalt szavak listájára gondolok, hanem az általunk definiáltak konfliktusaira, lásd alább.

Figyelt kérdés
Mindig bajban vagyok, hogy a változók, globális változók, függvénynevek, osztálynevek, deklarációban szereplő segéd változónevek, stb. között milyen egyezőségek lehetnek.

2012. aug. 29. 11:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem teljesen értem.

Minden megengedett, ami nem tiltott.


Te valószínűleg inkább a változók láthatóságával és hatáskörével vagy bajban.

2012. aug. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
egy változónak lehet ugyanaz a neve mint egy függvénynek?
2012. aug. 29. 12:02
 3/5 anonim ***** válasza:

"egy változónak lehet ugyanaz a neve mint egy függvénynek?"

Ez környezetfüggő hogy hol lehet. Egyébként ezért találták ki a névtereket c++ -ba.

2012. aug. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
na, hát pl erről beszélek, hogy kéne egy jó leírás, mert ez csak egy trivi kérdés volt, de sokkal összetettebbet is tudnék kérdezni
2012. aug. 29. 15:15
 5/5 anonim ***** válasza:

Ezek szerint nem jól ismered a c++ nyelvet, a név konvenciókat stb.

Ezeket meg kell érteni ez alapján olyan összefüggéseket lehet tudni ami nincs is leírva, ez alapján könnyen ki lehet szűrni hogy valaki csak bemagolta vagy érti.

Fontos érteni ezt semmilyen könyv vagy Google kereső nem helyettesíti.

A c++ hivatalos oldala : [link]

Egy c++ pdf könyv : [link]

Egy részletes (ez nekem már szájbarágós) : [link]

A c++ elég népszerű nyelv még rengeteg leírás található pdf-be, ppt-be, html-be, word-be, fehéren, feketén, kéken stb. stb.


"összetettebbet is tudnék kérdezni"

Mi lenne az?

2012. aug. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!