Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Nem értem az objektumorientált...

Nem értem az objektumorientált programozás lényegét? Php

Figyelt kérdés
Sziasztok elővettem egy olyan könyvet ami az objektumokról szól angol nyelvű a könyv és állandóan hülye állatokról írnak benne nem értem meg az egész lényegét így mi köze az állatoknak a programozáshoz? Egy beléptető rendszert akarok létrehozni objektum orientál eljárásban,de sehogy se tudom elkezdeni valaki elmagyarázná?
2013. jan. 12. 14:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

ha nem érted, nem tudunk segíteni


"mi köze az állatoknak a programozáshoz"


bárminek köze lehet hozzá, amiről a programod szól

2013. jan. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 SipiZork ***** válasza:
100%
hát omfg. gondolom állatos példák vannak a könyvben. az a példa amivel magyarázza...
2013. jan. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Olvass még többet, előbb-utóbb rájössz.

Ezt neked kell megérteni, ha elég figyelmesen olvasol már rég meg kellett volna értened.

2013. jan. 12. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az OO lényege az elvonatkoztatás, a fogalomalkotás.

Olyan, mintha készítenél egy rekordot, és mellé tennéd azokat a függvényeket, amelyeknek van valami közük hozzá. Például lenne egy csomó zenéd, és szeretnéd egységesen kezelni őket. Kérsz egy ilyen rekordot tartalmazó példányt a megfelelő értékekkel kitöltve, és ugyanúgy kezelheted, mint egy másik, ugyanilyen típusú példányt.

Ugyanis ez egy adattípus a hozzá tartozó műveletekkel.

2013. jan. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Az objektumorientált programozás (angolul object-oriented programming, röviden OOP) egy programozási módszertan. Ellentétben a korábbi programozási módszertanokkal, nem a műveletek megalkotása áll a középpontban, hanem az egymással kapcsolatban álló programegységek hierarchiájának megtervezése. Az objektumorientált gondolkodásmód lényegében a valós világ lemodellezésén alapul – például egy hétköznapi fogalom, a „kutya” felfogható egy osztály (a kutyák osztálya) tagjaként, annak egyik objektumaként. Minden kutya objektum rendelkezik a kutyákra jellemző tulajdonságokkal (például szőrszín, méret stb.) és cselekvési képességekkel (például futás, ugatás). Az objektumorientált programozásban fontos szerep jut az úgynevezett öröklődésnek, ami az osztályok egymásból való származtatását teszi lehetővé: a kutyák osztálya származhat az állatok osztályából, így megörökli az állatok tulajdonságait és képességeit, valamint kibővítheti vagy felülírhatja azokat a kutyák tulajdonságaival, képességeivel.

Forrás: hu.wikipedia.org/wiki/OOP

Röviden:

Az OOP a valós világ modellezésén alapul, az ilyen kódot könnyebb megérteni.

2013. jan. 13. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!