Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Androidra szeretnék alkalmazás...

H4ck3rb0x kérdése:

Androidra szeretnék alkalmazást fejleszteni. Tudom hogy JAVA nyelven kell, de nem sok programozói tudással rendelkezem. Szerintetek kezdjek JAVAval? Mrg lehet érteni elsőre?

Figyelt kérdés

2013. jan. 27. 17:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen véleményem szerint jól lehet kezdeni java-val. Sokmindent meg lehet csinálni benne platformfüggetlen sorolhatnám még az előnyeit.

A szintaxisa szerintem egyáltalán nem bonyolult. Elsőre nekem más nyelvek után nehéz volt megszokni, hogy mindent objektummal kell csinálni, bár szerintem ha valaki ezzel kezd, az később más nyelveket jobban meg fog érteni( c++ pl)

2013. jan. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a gyors válaszod :) szerinted az ilyen 24 órás könyvekben ellehet sajátítani úgy a JAVA-t hogy nem sok programozási tudással rendelkezem? leírja a parancsokat meg a programszerkezetet részletesen? mellesleg ha ezzel akarok foglalkozni akkor a matematikát mennyire kellene használnom ha kifejezetten csak az androidra szánt prog.nyelveket akarom elsajátítani?
2013. jan. 27. 17:57
 3/7 anonim ***** válasza:
Attól függ mennyire akarsz belemélyedni. Egy HelloWorldhöz, lámpa-apphoz nem kell matek, de kisebb játékokhoz már nem árt pl a koordináta-geometria.
2013. jan. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
egyáltalán nem játèkokat szeretnék hanem amik a rendszerhez kapcsolódnak pl root explorer meg rom manager ilyesmiféléket. meg egy olyat szeretnék készíteni hogy ha a telefon rootolva van akkor ugyebár rendszer fájlokhoz hozzáférünk de azoknak a kódjába is betudjunk lépni egy olyan programkinézettel mint pl a cwmrecovery csak legyen virtuális billentyűzet. na nekem ez az egyik célom ha lehetséges megvalósítani. egy olyan fájl létrohozása amit a telefonba kell flashelni és hardveres gombok kombinációjával előlehet hoznk
2013. jan. 27. 18:11
 5/7 A kérdező kommentje:
hozni*
2013. jan. 27. 18:12
 6/7 anonim ***** válasza:

Ahhoz inkább a rendszert kell ismerni, bár nem árt a logika és az algoritmikus szemlélet sem.

A Java nem rossz kezdésnek sem.

2013. jan. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

No, kedves felebarátom.

Tudni kell Javaban programozni az androidhoz. Az az android nyelve. Az összes androidos tutorial feltételezi hogy tudsz legalább java-ban programozni. Ha végeztél a 24 órás könyvvel utána kezdhetsz valami Androidos könyvet.

Jelzem, attól, hogy végigizzadod a 24 órás könyvet még nem fogsz tudni magadtól programozni, az még csak a belépő.

Továbbá azt is jelzem hogy a 24 órás könyv címe megtévesztő, mert egy "óra" az kb egy előadás hosszát takarja, + az extra feladatok.


Nem tudom mit értesz hogy "belépsz a kódjába", ha arra gondolsz hogy egy meglévő programot megnyitsz és átírod, na az nem működik. Ha kicsit többet tudsz a Javaról akkor megérted miért.


A rom manager meg a látszat ellenére nem egy egyszerű valami. Azokat szerintem nem a dalvik virtuális gépre írják, hanem linux kernelre. Igen sokmindent kell tudni a telefonok architektúrájáról meg az operációs rendszerekről hogy bármi hasonlóba fogjon bele az ember.

Szóval ezeket az eszközöket vérprofik írják, nem kezdők, akik azt sem tudják hol kezdjék.


Egy sima file browsert nem nehéz csinálni androidra, de ha kezdő vagy így is piszok messze vagy.

A rom managertől meg évekre.

2013. ápr. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!