Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » JavaScript folyamatosan futó...

JavaScript folyamatosan futó szöveg?

Figyelt kérdés

Egy ideje már olvasgatom a "Tanuljuk meg a JavaScript használatát 24 óra alatt" c. könyvet, és a folyamatosan futó szövegnél tartok. Próbáltam értelmezni a leírtakat, és elkészíteni a szöveget, de semmit nem ír ki. Többszöri próbálkozás után lemásoltam teljes egészében a szöveget, de még ekkor sem változott semmi. A következő a kód:


<script language="JavaScript" type="text/JavaScript">


msg = "Ez itt egy folyamatosan futó szöveg.";

msg = "... ..." + msg;pos = 0;


function ScrollMessage() {


window.status = msg.substring(pos, msg.length) + msg.substring(0, pos);

pos++;

if (pos > msg.length) pos = 0;

window.setTimeout("ScrollMessage()",200);


}


ScrollMessage();


</script>


Fogalmam sincs, hogy mi a hiba... Kérem valaki segítsen! Előre is köszönöm!


2013. febr. 13. 22:34
 1/4 anonim ***** válasza:

az a gond, hogy a window.status-t szinte egyik böngésző sem támogatja már/még/stb.


a window.setTimeout("fv.név", idő)-t sem így célszerű


window.setInterval jobb lenne (és a fv. nevét nem idézőjelben ajánlott megadni)

2013. febr. 14. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szóval, jóformán a könyvet akkor dobhatom a szemétbe, mert 2000 januárjában adták ki, és jóformán már semmi sem támogatott, ami benne van? Amúgy meg a te kódod is hibás valahol, ezt a hibát írja ki:


Uncaught RangeError: Maximum call stack size exceeded


Megköszönném, ha segítenél!

2013. febr. 14. 16:31
 3/4 anonim ***** válasza:

csak futó szöveg nincsen manapság a böngészőkben, mert újabban már állapotsor se nagyon van bennük :d

(valami régebbi internet explorerrel próbáld meg)

2013. febr. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Megpróbáltam IE6 alatt, és ment, bár, most, hogy így jobban belegondolok, nem igazán szükséges ez nekem, ahogy te is mondtad, manapság már szükségtelen a program. Azért köszi szépen! :) Folytatom tovább a tanulást és meglátom mi sül ki belőle.
2013. febr. 15. 08:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!