Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyik nyelvel érdemes/célszer...

Melyik nyelvel érdemes/célszerű dinamikus weboldalt létrehozni?

Figyelt kérdés
2013. márc. 7. 16:47
1 2
 1/20 iostream ***** válasza:
59%
Python, Ruby, Java, ASP.
2013. márc. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

na a java-t szerintem még így az elején zárjuk ki :D


Szerintem a legcélszerűtlenebb nyelv ide.

2013. márc. 7. 17:11
 3/20 iostream ***** válasza:

Ha ennyire értesz hozzá, miért minket kérdezel? :)

Amúgy miért mondod ezt?

2013. márc. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

ha nem tudnák programozni, csak 1 nyelven, akkor abban írnám, amelyiket tudom.


De mivel szinte mindben otthon vagyok esetleg itt ott némi segítséggel, a legtöbbje szóba jöhet.


Javát szerintem elsősorban nem erre a célra találták ki. Illetve én személyes okokból is gyűlölöm. Még a kliens sincs a gépemen, mert egy szenny.

2013. márc. 7. 18:07
 5/20 Drone007 ***** válasza:

Az tény, hogy a javanak nincs sok keresnivalója a webfejlesztésben, hagyjuk meg az android app fejlesztésnek.

Az ASP enyhén szólva döglődik.

Érdekes, hogy a php nem került szóba. A legelterjedtebb platform még ha sokan csak scriptnyelvnek nevezik is. Gyakorlatilag minden szolgáltató támogatja, és az egyszerű webkütyüktől a legbonyolultabb cms backendig mindenre elég jó megoldás.

2013. márc. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
környezetfüggő. A Facebook pl C++ban készült natív bináris file, ott ez a legoptimálisabb.
2013. márc. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

php jutott eszembe elsőnek, de úgymond mindenki "erre gondol", miközben a hozzáértőbbek szidják.


Mikor felhoztam ezt az ihletet, azt mondták nekem, lassan frissül, kisebb a támogatottsága már mint régen, stabilitásban nem olyan, mint pár hasonló nyelv.


OOP - PHP kombó elég jó lehet ide szerintem.

2013. márc. 7. 19:44
 8/20 anonim ***** válasza:
mi a p1csa az a PHP-OOP kombó? :DD a php OOP és kész
2013. márc. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

nehogy a megfogalmazásomba köss bele :D


Szerintem tudod mire gondoltam. Fáradt vagyok na. :D

2013. márc. 7. 21:04
 10/20 Drone007 ***** válasza:

Nyilván minden attól függ, hogy mi a célod a weboldallal. Egy komolyabb dinamikus php alapú weboldal nyilván a php oop képességeit kell hogy kiaknázza.

Hogy kisebb lenne a támogatottsága mint régen? Szerintem töretlen, és még mindig a fejlesztés alatt álló nyelvek közé tartozik. A stabilitással sincs gond, ha jól vannak megírva az algoritmusok.

Szerintem aki szidják csak divatból teszik.

2013. márc. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!