Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Visual Basic-ban hogyan lehet...

Visual Basic-ban hogyan lehet megszámolni valamit és kiíratni a darabszámot?

Figyelt kérdés
Arra gondolok hogy például a megszámolni hogy a kettő hányszor van meg a százban és kiíratni egy label-be. Sokat gondolkoztam rajta de még nem sikerült rájönnöm a megoldásra. Előre is köszönöm a segítségeteket!

2013. márc. 25. 15:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Remélem nem a 100/2 kiszámolása a kérdés...


A label-be kiíratásnál a label text adattagját kell módosítani, de az eredményt string-gé kell konvertálni.


Ha az a kérdés, hogy ezt "hova írd", akkor húzz be egy button-t, és csinálj neki egy onclick eseménykezelő függvényt(Visual Studio-ban pár kattintás), és annak a törzsébe írd.


Szintaxban, függvényekben Google (és a tankönyv) a barátod.

2013. márc. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Az alapokkal tisztában vagyok csak rossz volt a kérdés. De itt van egy konkrét feladat erre a darabszámra: Számoljuk meg, hogy egy adott intervallumban hány négyzetszám van!
2013. márc. 25. 16:54
 3/3 anonim ***** válasza:

[a,b] intervallumban int(sqrt(b))-int(sqrt(a))

így se kell for ciklus :D mondjuk az intervallum nyitottsága-zártsága még bekavarhat, azt nem ellenőriztem.

2013. márc. 26. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!