Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Eltudnátok magyarázni, hogy...

Eltudnátok magyarázni, hogy pontosan ez mi is? C++

Figyelt kérdés

Megnéztem a c++ reference.com on de nem értem ezért kérdezem itt.


Van a

basic_filebuf

basic_fstream

basic_ifstream

basic_ofstream


Azt tudom,hogy ezek a fájlkezelést szolgálják de,hogy mi a különbség köztük azt nem tudom.


A filebuf fogalmam sincs mire jó.

Az fstream-ból annyit sikerült kivennem mintha tartalmazná az ifstream-ot és az ofstream-ot és a filebuf-ot is.


Az ifstream és az ofstream közti különbséget sem értem.


Hogy van ez segítsetek pls.


2013. máj. 6. 16:11
 1/4 A kérdező kommentje:

Akkor az fstream szinte mindent tartalmaz?

Úgy látom még az iostream-ot is tartalmazza ezen kívül az fstream egyben kimenő,és bemenő is.

2013. máj. 6. 16:20
 2/4 anonim ***** válasza:
Az ifstream bemeneti file, csak olvasni lehet, az ofstream az kimeneti, csak írni lehet bele.
2013. máj. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Az fstream pedig mindkettőre képes?

És a filebuf az akkor mire van azt hittem az való az írásra nem pedig az ofstream.

2013. máj. 6. 16:45
 4/4 iostream ***** válasza:

Itt van egy "ábra": [link]

Az fstream az iostream leszármazottja, ami meg az istream és az ostream mostohagyereke. Tehát semmi köze származásilag vagy tartalmazásilag az ifstreamhez és az ofstreamhez, azok rendre az istream és az ostream leszármazottai.

A basic_filebuf meg a buffer objektum, ami a konkrét fájlműveleteket végzi. Szinte sosem használjuk közvetlenül (ahogy egyik basic_ kezdetűt sem, mert ezek a templatek, amiknek egy konkrét példányosítását használjuk, de a buffer típusokat amúgy sem, iostreamnél sem piszkálod a beleit, ha nem muszáj).

2013. máj. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!