Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen játékot készítsek?...

Milyen játékot készítsek? (Pascal)

Figyelt kérdés
Grafikát tanulunk és kéne csináljak egy kis egyszerűbb játékot mint pl. snake vagy hasonló de én valami jobbat szeretnék. mit csinálhatnék? Jegyre megy június 6.-ára kell kész legyen tehát van időm de még azt sem tudom mit csináljak. Borland Pascalban írom de Free Pascalt istudom kezelni. Kérlek segítsetek.

2013. máj. 12. 11:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Faltörő, tetrisz, bomberman, ...
2013. máj. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Kösz, ezekre nem is gondoltam, lehet valamelyiket megtudnám csinálni de valami egyszerűbb. 2 évvel ezelött csináltam egy tic-tac-toe játékot azóta nem foglalkoztam grafikával.
2013. máj. 12. 12:03
 3/11 coopper ***** válasza:

Szia.


Torpedó.


Sok sikert.

Üdv.

2013. máj. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Szia

A torpedóra én is gondoltam, talán az az egyetlen ami viszonylag egyszerű is és jó is. Azért még ha van valakinek van más ötlete szívesen várom.

2013. máj. 12. 12:15
 5/11 anonim ***** válasza:
nem tudom, hogy milyen forrásokat használhatsz, de prog.hu-n láttam egy leírást FPS-rõl Free Pascalban, na jó, ez csak vicc volt, esetleg Poker, vagy bárány és farkasok
2013. máj. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
#5: Vicc ide vagy oda, én már hallottam hogy egy kisebb oprendszert is írtak pascalban, illetve fps játékot de itt most nem ez a lényeg, úgyse tudok én ilyen szinten programozni. Kösz a válaszokat. Minden ötletre szükségem van aki még tud valamit kérem ne tartsa magában. :-)
2013. máj. 12. 13:07
 7/11 anonim ***** válasza:
space invaders, pacman, aknakereső
2013. máj. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha jobbat szeretnél, akkor csinálj olyan játékot, amiben a számítógép ellen is lehet játszani. Ebbe már tudsz írni mesterséges intelligenciát, amivel garantáltan jobb leszel, mint a többiek. Az egyik legegyszerűbb ilyen játék talán a kő-papír-olló, de ha kicsit nehezebbet akarsz, akkor ötödölő is lehet. Mondjuk egy sakknak azért már ne állj neki, az kicsit nagy falat ennyi idő alatt.
2013. máj. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 tabaki ***** válasza:

Van egy találmányom, igaz, hogy a honlapomon már közöltem, de talán a tanárod nem olvas tabakit...

Tizenhatos játék. Ugyanaz, mint a Sam Loyd féle Tizenötös ( [link] ), csak minden kockában van szám. A számítógépen nem kell, hogy fizikai szerkezetként is megoldjad, ezért semmi akadálya, hogy az egyik oldalon kicsúszó kocka a másikon bejöjjön. A megkevert játékot a sorok és oszlopok húzgálásával lehet rendezni, a Tizenötöshöz hasonló módon, de az eltérő szerkezet miatt egy kissé más logikával. A program nem túl bonyolult, de remélhetőleg sikert arat az eredetisége...

2013. máj. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

A mesterséges inteligencia okos találmány, de all winner lennél, ha épîtenél bele egy LAN opciót is, én most tanulom a pascallal a netes programozast, de sima (nem OOP) pascallal csak olyat tudsz csinálni, hogy befagy a játék, amíg várakozik a másik félre, de ez is megoldható, ha elõbb kapja meg az üzit a másik géptõl akkor azt olvassa be akadozas nelkül, de ehez persze olyan stilusu jatek kell. amugy maga a netes átküldés nagyon egyszerü, ahogy a tutorialban van, olyan mint ha fileba írnál


jah, mielött elfelejtem: [link]

ez nem az a tutorial amit én olvastam, remélem itt is jó a link az inetaux-hoz


kicsit át kell írni benne néhány dolgot, de nekem gyönyörûen müködik, es nagyon konnyen kivitelezhetõ, de van néhány parancs ami változott a tutorial megírása óta, mert ez elég régi, pl.: a Connect az fpConnect lett a Socket meg fpSocket szóval ami nem mukodik az elé írj fp-t azt jóvan :D

2013. máj. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!