Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » URL kért részének lekérése...

URL kért részének lekérése PHP által?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van pl egy URL.

[link]


A szám a php fájl végén változó, tehát most csak illusztráció, mivel adatok külön fájlokban vannak felsorakoztatva, valami1.php-ben, valami2.php-ben, stb-ben.


Le tudom valahogy kérni PHP-vel úgy az URL behatárolt részét, hogy ő pontosan lekérje azt az adott, változó számot belőle? Akármi is legyen az a szám? A cél megtudni a php által, hogy melyik szám az. Tehát valahogy behatárolni, hogy a valami és .php karakterek között mi található?


Lehet ilyesmi valahogy varázsolni?


A lehetőségeim sajnos kötöttek, így alternatív megoldás sajnos nincs... :/


Köszi!


2013. máj. 31. 18:49
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez nem teljesen értem.

Így a szerver maga fogja megpróbálni kiadni a valamix.php fájlokat.

Ezen max a szerver beállításainak változtatásával tudsz módosítani, pl apache esetén a htaccess-el.

2013. máj. 31. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Éppen a megjelenített php oldal URL-jének a "szám" részét kéne kiprintelni. Ilyesmire gondoltam. :)
2013. máj. 31. 19:25
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát le tudod kérni az aktuális fájl nevét, azt hiszem __FILE__, de már régen PHP-ztam. Ez egy string, amiből aztán kivagdoshatod, amit akarsz. Például lecserélsz minden nem-szám karaktert regexp-el.
2013. máj. 31. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igaz, köszönöm! Ki fogom próbálni. :)
2013. jún. 1. 09:11
 5/6 anonim ***** válasza:

$lol = preg_replace('/\.php$/', '', __FILE__); echo substr($lol, -1);


A lol nevű változóban el van tárolva a file neve a .php nélkül.


Míg a substr vissza adja a (-1 miatt) a string végétől számolt első karaktert.

2013. jún. 2. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Pontosan az, amire gondoltam. :))
2013. jún. 4. 16:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!