Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogy lehet visual basic-kel...

Hogy lehet visual basic-kel olyan programot csinálni ami, egy előre beírt szöveget egy button lenyomásával úgy máson mint egy ctrl+c vagy egy jobb klikk másolás? Tehát ha a buttont benyomnám akkor a ctrl+v -vel be tudjam illeszteni a szöveget.

Figyelt kérdés

2013. jún. 5. 21:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Kulcsszavaid a kereséshez: "visual basic vágólapra írás"

Angol: "visual basic write clipboard"

2013. jún. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ezt szeretem ebben az oldalban. Éppen azért van az oldal, hogy kérdéseket fel lehessen tenni, nem pedig azért, hogy elküldjük a kérdezőt melegebb éghajlatra.


Na egyébként nagyon egyszerűen :D

Feltételezve, hogy van egy szövegmeződ aminek a neve 'Textbox1' és van egy nyomógombot aminek a neve 'Button1' a kód a kövi:


Private Sub Button1_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Button1.Click

If Textbox1.Text <> Nothing Then

Clipboard.SetText(Textbox1.Text)

Else

MsgBox("Nincs szöveg")

End If

End Sub

2013. jún. 5. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 iostream ***** válasza:
Ha olyan kérdés, ami akár minimális problémát jelenthet kiguglizni, az oké. A programozás viszont 90% keresést jelent, ugyanis a problémák többsége már megoldott, csak össze kell vadászni.
2013. jún. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

#1 vagyok.


#2:

Milyen melegebb éghajlat? :) Semmi rosszat vagy sértőt nem írtam. Nem raktam mögé mosolygós szmájlit, nem foglaltam kerek udvarias mondatba, ez igaz, de vannak az enyémnél sokkal kevésbé kedves, informatív, segítőkész válaszok ezen a site-on.


És mondd, hogy nem segítettem: a kérdező nem ismerte a vágólap fogalmát. :) A kulcsszavakkal pedig már rá tud(ott volna) lelni a megoldásra.

2013. jún. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

1 válaszoló tényleg szikerült megtalálnom az alapján amit írtál. Csak hát viszonylag új vagyok még ebben a témában ezért azt se tudtem hogy milyen névvel keressem.

2. válaszoló neked is köszönöm a te válaszoddal sikerült jobban megértenem.

3. válaszoló ez igaz én is már sokmindent megtaláltam, csak vannak olyanok amiket nemtudom hogy milyen névvel keressek.

2013. jún. 7. 22:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!