Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Az md5ös kódolásba 255 karakte...

Az md5ös kódolásba 255 karaktert lehet bevinni mégis 32 lesz a vége. Ezt hogy? Valaki el tudná magyarázni?

Figyelt kérdés
2013. júl. 6. 23:09
 1/5 anonim ***** válasza:
86%
MD5 az egy tömörítő kódolás. Több különböző stringnek ugyanaz lehet az md5 kódja. Pl. lehet, hogy asglkasm és alqkmeaer43rfes md5 kódja ugyanaz.
2013. júl. 6. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%
Én inkább azt mondanám, hogy nem egyértelműen képzi le az n byte-os bemenetet 16byte-osra (32 hexakarakter). Egyébként kriptográfiailag nem biztonságos, ha teheted, inkább SHA-256-ot használj helyette.
2013. júl. 6. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

MD5-ös kódolásba gigabájtos fájlokat is bevihetsz...


Az MD5 egy hash algoritmus. Ahogy előttem is leírták, nem bijektív(=kétirányú), hanem egyirányú leképezés.


Vagyis nem oda-vissza kódolásra való.


Arra jó, hogy ellenőrizheted, hogy a beírt jelszóból is ugyanaz az MD5 hash jön ki, mint az adatbázisban tárolt (MD5) érték - és ha igen, akkor nagyonnagy valószínűséggel helyes a jelszó.


Ugyanezen az elven lehet fájlok eredetiségét is ellenőrizni MD5 hash használatával.


Az "ezt hogy?" kérdésre a Wikipédia megadja a választ, le van írva a teljes algoritmus:

[link]

2013. júl. 6. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
#2: ezt gondold át újra, mielőtt tovább terjeszted. Nagy baj lenne, ha nem egyértelműen képezné le, akkor nem lenne hash! Nem kölcsönösen egyértelműen, de az más.
2013. júl. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Való igaz, elírtam. Mondjuk szerintem érthető volt (sok értelme lenne nem egyértelmű leképzésnek...), ettől függetlenül valóban nem hülyeség.
2013. júl. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!